Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L.

D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2021 · 4 ani vechime · Sat Vlădeşti Com. Vlădeşti
CUI 45167638 · J2021002641035
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L.
CUI 45167638
Nr. Reg. Comerțului J2021002641035
Sediu social Str. Poiana Mare nr. 692, Sat Vlădeşti Com. Vlădeşti, jud. ARGEŞ, 117840

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.08.2023
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L. după CUI 45167638 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2022
12.605 lei
ultimul bilanț
Profit net 2022
-57.288 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă-454.5%
Mărime față de sector1 angajat · peste 23% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 34.967 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 12.605 lei -57.288 lei 1
2021 0 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2021–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.775 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 39 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -454,49% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 247,35%+150,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,4×−0,63 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -147,87% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -147,35%−150,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 12.605 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,33× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,8× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 203 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -81,93% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 18.479 din 19.931 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 32.198 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 1 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/2641/2021 → J2021002641035
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/2641/2021 → J03/2641/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/2641/2021 → J3/2641/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/2641/2021 → J03/2641/2021

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Vlădeşti Com. Vlădeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 45167638, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021002641035. Firma a fost înființată la data de 3 noiembrie 2021 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 12.605 lei și un rezultat net de -57.288 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L.?

D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L. (CUI 45167638) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 18.479 din 19.931 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 52% dintre cele 32.198 firme active cu CAEN 4100.

Este D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2022, D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 12.605 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează D&V DACICA CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.