Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › MAXPRO BUILDING S.R.L.

MAXPRO BUILDING S.R.L.

Înființată în 2021 · 4 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 45169302 · J12/5347/2021
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
InsolvențăDatorii ANAF · 223K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAXPRO BUILDING S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO45169302
Nr. Reg. Comerțului J12/5347/2021
Sediu social Str. Mogoşoaia nr. 3, ap. 24, Mun. Cluj-Napoca, 400652
Telefon 0748638982

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

CII HALIC LAURA-MARIANA · lichidator judiciar provizoriu

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)223.118 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 223.118 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAXPRO BUILDING S.R.L. după CUI 45169302 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 79/100
Cifră de afaceri 2025
708.270 lei
+81.0% vs 2024
Profit net 2025
-109.132 lei
+82.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-15.4%
Față de sectorpeste 13% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.051 de firme din Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,3%.

Datorii / capital1.7×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 89.784 lei90K lei20212022: 1.039.598 lei1,0 mil. lei20222023: 2.430.614 lei2,4 mil. lei20232024: 390.823 lei391K lei20242025: 708.270 lei708K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 708.270 lei -109.132 lei
2024 390.823 lei -622.584 lei 6
2023 2.430.614 lei 901.389 lei 9
2022 1.039.598 lei 578.052 lei 3
2021 89.784 lei 86.501 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 678 zile−124 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 736 zile−466 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -15,41%+143,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,74%+13,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,59×−0,45 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,68×+0,72 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -13,95%+55,88 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -5,21%+30,38 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 37,34%−13,62 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,34×+0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,75×−0,54 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 208 zile+48 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -10,39%+42,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 262 din 2.007 firme active cu bilanț depus (CAEN 4334)
Vechime relativămai veche decât 28% dintre cele 5.372 firme active din sector
SectorCAEN 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 03.11.2021 → este sub incidența Legii nr. 85/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAXPRO BUILDING S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAXPRO BUILDING S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAXPRO BUILDING S.R.L., cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 45169302, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/5347/2021. Firma a fost înființată la data de 3 noiembrie 2021 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN 4334).

La ultima verificare, MAXPRO BUILDING S.R.L. figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 223K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 708.270 lei și un rezultat net de -109.132 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAXPRO BUILDING S.R.L.?

MAXPRO BUILDING S.R.L. (CUI 45169302) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă MAXPRO BUILDING S.R.L. în sectorul său?

MAXPRO BUILDING S.R.L. ocupă locul 262 din 2.007 firme active cu bilanț depus în CAEN 4334 (Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAXPRO BUILDING S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MAXPRO BUILDING S.R.L. este mai veche decât 28% dintre cele 5.372 firme active cu CAEN 4334.

Este MAXPRO BUILDING S.R.L. o firmă activă?

Nu — MAXPRO BUILDING S.R.L. figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este MAXPRO BUILDING S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, MAXPRO BUILDING S.R.L. (CUI 45169302) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are MAXPRO BUILDING S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, MAXPRO BUILDING S.R.L. figura cu restanțe de 223.118 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în MAXPRO BUILDING S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAXPRO BUILDING S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAXPRO BUILDING S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MAXPRO BUILDING S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAXPRO BUILDING S.R.L.?

În anul 2025, MAXPRO BUILDING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 708.270 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAXPRO BUILDING S.R.L.?

Firmoscop analizează MAXPRO BUILDING S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.