Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L.

CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 45565315 · J40/1728/2022
Atenție sporită Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L.
CUI 45565315
Nr. Reg. Comerțului J40/1728/2022
Sediu social Aleea Pleniţa nr. 4, bl. Y8, sc. 1, et. 4, ap. 19, Camera Numarul Unu, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 30495

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

CATALINA ROBERT GHEORGHE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.02.2022
CAEN4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L. după CUI 45565315 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2025
40.144 lei
-47.0% vs 2024
Profit net 2025
-20.565 lei
-249.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-51.2%
Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.609 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-47%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 12.556 lei13K lei20222023: 35.560 lei36K lei20232024: 75.603 lei76K lei20242025: 40.144 lei40K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 40.144 lei -20.565 lei 1
2024 75.603 lei 13.774 lei 1
2023 35.560 lei -23.217 lei 1
2022 12.556 lei -5.811 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 350 zile+195 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 32 zile+28 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -51,23%−69,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.326,09%+1.138 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,08×−0,45 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -707,92%−788,53 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.226,09%−1.138 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 40.144 lei−35.459 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 13,82×+9,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -33,45%−57,24 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.752 din 11.196 firme active cu bilanț depus (CAEN 4322)
Vechime relativămai veche decât 29% dintre cele 18.057 firme active din sector
SectorCAEN 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L., cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 45565315, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/1728/2022. Firma a fost înființată la data de 2 februarie 2022 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

La ultima verificare, CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 40.144 lei și un rezultat net de -20.565 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L.?

CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L. (CUI 45565315) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L. în sectorul său?

CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L. ocupă locul 8.752 din 11.196 firme active cu bilanț depus în CAEN 4322 (Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L. este mai veche decât 29% dintre cele 18.057 firme active cu CAEN 4322.

Este CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L. (CUI 45565315) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L.?

În anul 2025, CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 40.144 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L.?

Firmoscop analizează CONSTRUCT MAINTAIN INSTAL S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.