Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L.

ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Sat Coltău Com. Coltău
CUI 45927636 · J24/514/2022
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L.
CUI 45927636
Nr. Reg. Comerțului J24/514/2022
Sediu social Str. Arieşului nr. 31, Sat Coltău Com. Coltău, jud. MARAMUREŞ, 437283

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

KANTOR SIMINA-GEORGIANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 09.12.2024
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L. după CUI 45927636 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 88/100
Cifră de afaceri 2023
64.950 lei
-45.0% vs 2022
Profit net 2023
1.048 lei
-97.3% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă1.6%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 29.966 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 24% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 36.180 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-45%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 117.300 lei117K lei20222023: 64.950 lei65K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 64.950 lei 1.048 lei 1
2022 117.300 lei 39.456 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2022–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−7 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 16 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,61%−32,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−5,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier −0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,57%−96,68 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,57%−91,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100%+5,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 64.950 lei+6.300 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,59×−1,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 2,43%−51,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 19.566 din 32.142 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 19% dintre cele 67.301 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L., cu sediul în Sat Coltău Com. Coltău, are codul unic de înregistrare (CUI) 45927636, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/514/2022. Firma a fost înființată la data de 7 aprilie 2022 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 64.950 lei și un rezultat net de 1.048 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L.?

ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L. (CUI 45927636) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L. în sectorul său?

ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L. ocupă locul 19.566 din 32.142 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L. este mai veche decât 19% dintre cele 67.301 firme active cu CAEN 4120.

Este ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L. o firmă activă?

Nu — ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L. (CUI 45927636) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L.?

În anul 2023, ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 64.950 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L.?

Firmoscop analizează ANDRA-DARIA CONSTRUCŢII S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.