Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Maramureș › NORDWINE S.R.L.

NORDWINE S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Sat Moisei Com. Moisei
CUI 46182121 · J24/899/2022
Atenție sporită Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NORDWINE S.R.L.
CUI 46182121
Nr. Reg. Comerțului J24/899/2022
Sediu social MOISEI nr. 14, Sat Moisei, Comuna Moisei, jud. Maramureş, 437195

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

IVAŞCU ŞTEFAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareîntrerupere temporară de activitate
CAEN4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NORDWINE S.R.L. după CUI 46182121 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 49/100
Cifră de afaceri 2023
133.696 lei
+73,0% vs 2022
Profit net 2023
4.405 lei
+117,0% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă3.3%
Față de sectorpeste 49% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 477 de firme din Comerț cu ridicata al băuturilor care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 3,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 53% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 522 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 77.387 lei77K lei20222023: 133.696 lei134K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 133.696 lei 4.405 lei 2
2022 77.387 lei -25.849 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2022–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 284 de zile−330 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 33 de zile−37 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,29%+36,69 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 125,68%+1,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,8× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,33%+30,04 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -25,68%−1,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 66.848 lei+28.154 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,62×+0,88 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2×+1,04 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 183 de zile−197 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,15%+26,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 511 din 907 firme active cu bilanț depus (CAEN 4634)
Vechime relativămai veche decât 19% dintre cele 1.571 de firme active din sector
SectorCAEN 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume8
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NORDWINE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NORDWINE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

NORDWINE S.R.L., cu sediul în Sat Moisei Com. Moisei, are codul unic de înregistrare (CUI) 46182121, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/899/2022. Firma a fost înființată la data de 24 mai 2022 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN 4634).

La ultima verificare, NORDWINE S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 133.696 lei și un rezultat net de 4.405 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NORDWINE S.R.L.?

NORDWINE S.R.L. (CUI 46182121) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă NORDWINE S.R.L. în sectorul său?

NORDWINE S.R.L. ocupă locul 511 din 907 firme active cu bilanț depus în CAEN 4634 (Comerț cu ridicata al băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NORDWINE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NORDWINE S.R.L. este mai veche decât 19% dintre cele 1.571 de firme active cu CAEN 4634.

Este NORDWINE S.R.L. o firmă activă?

NORDWINE S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este NORDWINE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NORDWINE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NORDWINE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NORDWINE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NORDWINE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, NORDWINE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NORDWINE S.R.L.?

În anul 2023, NORDWINE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 133.696 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NORDWINE S.R.L.?

Firmoscop analizează NORDWINE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4634 din Maramureș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.