Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Tulcea › ASPEN ELEVATION S.R.L.

ASPEN ELEVATION S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Sat Sâmbăta Nouă, Comuna Topolog
CUI 46351620 · J2022000624529
Atenție sporită Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ASPEN ELEVATION S.R.L.
CUI 46351620
Nr. Reg. Comerțului J2022000624529
Sediu social IZVORULUI nr. 7, Sat Sâmbăta Nouă, Comuna Topolog, jud. Tulcea

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

GAVRILĂ COSTEL-IONUȚ · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ASPEN ELEVATION S.R.L. după CUI 46351620 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2024
47.070 lei
+47,0% vs 2023
Profit net 2024
-21.025 lei
+72,4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-44.7%
Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.114 firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 2.000 lei2.000 lei20222023: 32.006 lei32K lei20232024: 47.070 lei47K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 47.070 lei -21.025 lei 1
2023 32.006 lei -76.092 lei 3
2022 2.000 lei -8.586 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2022–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 905 zile−97 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 37 de zile−17 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -44,67%+193,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 102,27%+46,86 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,98×−0,82 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -18,43%+29,58 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -92,38%−39,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 47.070 lei+36.401 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,41×+0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -17,46%+16,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.780 din 3.706 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 22% dintre cele 8.387 de firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ASPEN ELEVATION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ASPEN ELEVATION S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ASPEN ELEVATION S.R.L., cu sediul în Sat Sâmbăta Nouă, Comuna Topolog, are codul unic de înregistrare (CUI) 46351620, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2022000624529. Firma a fost înființată la data de 23 iunie 2022 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, ASPEN ELEVATION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 47.070 lei și un rezultat net de -21.025 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ASPEN ELEVATION S.R.L.?

ASPEN ELEVATION S.R.L. (CUI 46351620) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă ASPEN ELEVATION S.R.L. în sectorul său?

ASPEN ELEVATION S.R.L. ocupă locul 2.780 din 3.706 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ASPEN ELEVATION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ASPEN ELEVATION S.R.L. este mai veche decât 22% dintre cele 8.387 de firme active cu CAEN 4399.

Este ASPEN ELEVATION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ASPEN ELEVATION S.R.L. (CUI 46351620) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ASPEN ELEVATION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ASPEN ELEVATION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ASPEN ELEVATION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ASPEN ELEVATION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ASPEN ELEVATION S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ASPEN ELEVATION S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ASPEN ELEVATION S.R.L.?

În anul 2024, ASPEN ELEVATION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 47.070 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ASPEN ELEVATION S.R.L.?

Firmoscop analizează ASPEN ELEVATION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4399 din Tulcea, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.