Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › RELEASEIT S.R.L.

RELEASEIT S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 46666199 · J40/15978/2022
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RELEASEIT S.R.L.
CUI 46666199
Nr. Reg. Comerțului J40/15978/2022
Sediu social Int. Punţii nr. 7, et. 1, ap. 7, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 60846
Telefon 0726276074

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

SCARLAT ALIN · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 20.01.2025
CAEN6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RELEASEIT S.R.L. după CUI 46666199 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
497.683 lei
+554.0% vs 2022
Profit net 2023
448.120 lei
+574.3% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă90.0%
Față de sectorpeste 95% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 4.145 de firme din Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 50,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 43% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.234 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 76.133 lei76K lei20222023: 497.683 lei498K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 497.683 lei 448.120 lei 1
2022 76.133 lei 66.459 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2022–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 21 zile+5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 314 zile+136 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 90,04%+2,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 5,88%+1,08 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 17×−3,85 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,06× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,98%+0,13 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 94,1%−0,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 94,12%−1,08 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 497.683 lei+421.550 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,05× cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1.013,76%+261,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 502 din 2.779 firme active cu bilanț depus (CAEN 6202)
Vechime relativămai veche decât 16% dintre cele 12.150 firme active din sector
SectorCAEN 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RELEASEIT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RELEASEIT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RELEASEIT S.R.L., cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 46666199, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/15978/2022. Firma a fost înființată la data de 18 august 2022 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN 6202).

La ultima verificare, RELEASEIT S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 497.683 lei și un rezultat net de 448.120 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RELEASEIT S.R.L.?

RELEASEIT S.R.L. (CUI 46666199) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă RELEASEIT S.R.L. în sectorul său?

RELEASEIT S.R.L. ocupă locul 502 din 2.779 firme active cu bilanț depus în CAEN 6202 (Activități de consultanță în tehnologia informației), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RELEASEIT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RELEASEIT S.R.L. este mai veche decât 16% dintre cele 12.150 firme active cu CAEN 6202.

Este RELEASEIT S.R.L. o firmă activă?

Nu — RELEASEIT S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este RELEASEIT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare RELEASEIT S.R.L. (CUI 46666199) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în RELEASEIT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RELEASEIT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RELEASEIT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, RELEASEIT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RELEASEIT S.R.L.?

În anul 2023, RELEASEIT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 497.683 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RELEASEIT S.R.L.?

Firmoscop analizează RELEASEIT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.