Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › GUVEN ASFALT S.R.L.

GUVEN ASFALT S.R.L.

Înființată în 2022 · 3 ani vechime · Com. Floreşti
CUI 46780648 · J2023004454402
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GUVEN ASFALT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO46780648
Nr. Reg. Comerțului J2023004454402
Sediu social Str GĂRII, Com. Floreşti, jud. PRAHOVA
Telefon 0213162716

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

DÖLEKLİ GÜRKAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 25.02.2025
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GUVEN ASFALT S.R.L. după CUI 46780648 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
184.066.749 lei
-20.0% vs 2024
Profit net 2025
-2.781.265 lei
+90.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.5%
Față de sectorpeste 18% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.189 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector46 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 51.834.884 lei52 mil. lei20232024: 229.634.517 lei230 mil. lei20242025: 184.066.749 lei184 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 184.066.749 lei -2.781.265 lei 46
2024 229.634.517 lei -28.572.707 lei 35
2023 51.834.884 lei -7.459.923 lei
2022 -159 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 233 zile+14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 34 zile+8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,51%+10,93 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 149,98%+5,96 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,67× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -3,55%+26,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -34,99%+1,56 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 4.001.451 lei−2.559.535 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,35× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,51×+8,04 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 25 zile−31 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -1,35%+9,33 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

25,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 244 din 943 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 18,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 36 din 8.204 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 18% dintre cele 12.910 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 25.02.2025
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 25.02.2025 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Ploieşti → Comuna Floreşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J29/2604/2022 → J2023004454402
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Comuna Floreşti → Municipiul Ploieşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2023004454402 → J29/2604/2022

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GUVEN ASFALT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GUVEN ASFALT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GUVEN ASFALT S.R.L., cu sediul în Com. Floreşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 46780648, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023004454402. Firma a fost înființată la data de 5 septembrie 2022 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, GUVEN ASFALT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 184.066.749 lei și un rezultat net de -2.781.265 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GUVEN ASFALT S.R.L.?

GUVEN ASFALT S.R.L. (CUI 46780648) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă GUVEN ASFALT S.R.L. în sectorul său?

GUVEN ASFALT S.R.L. ocupă locul 36 din 8.204 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GUVEN ASFALT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

GUVEN ASFALT S.R.L. este mai veche decât 18% dintre cele 12.910 firme active cu CAEN 4690.

Este GUVEN ASFALT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare GUVEN ASFALT S.R.L. (CUI 46780648) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GUVEN ASFALT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GUVEN ASFALT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GUVEN ASFALT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GUVEN ASFALT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GUVEN ASFALT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, GUVEN ASFALT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GUVEN ASFALT S.R.L.?

În anul 2025, GUVEN ASFALT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 184.066.749 lei și un număr mediu de 46 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GUVEN ASFALT S.R.L.?

Firmoscop analizează GUVEN ASFALT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.