Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › VACAROIU SOFTWARE S.R.L.

VACAROIU SOFTWARE S.R.L.

Înființată în 2022 · 3 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 46831199 · J2022018142400
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VACAROIU SOFTWARE S.R.L.
CUI 46831199
Nr. Reg. Comerțului J2022018142400
Sediu social Şos. Fabrica de Glucoză nr. 9B, bl. B, sc. D, et. 11, ap. 1101, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

VĂCĂROIU COSMIN-NICOLAE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 26.02.2026
CAEN6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VACAROIU SOFTWARE S.R.L. după CUI 46831199 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.093.375 lei
+46.0% vs 2024
Profit net 2025
890.913 lei
+71.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă81.5%
Față de sectorpeste 86% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 123.216 lei123K lei20222023: 7.297 lei7.297 lei20232024: 747.743 lei748K lei20242025: 1.093.375 lei1,1 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.093.375 lei 890.913 lei 1
2024 747.743 lei 519.749 lei 1
2023 7.297 lei -86.780 lei 1
2022 123.216 lei 111.435 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 10 zile−53 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 301 zile+51 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 81,48%+11,97 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3,25%−16,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 30,77×+25,75 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03×−0,22 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,97% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 96,72%+16,68 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 96,75%+16,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.093.375 lei+345.632 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,19× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 535,19%+273,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.053 din 14.412 firme active cu bilanț depus (CAEN 6210)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 26.120 firme active din sector
SectorCAEN 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VACAROIU SOFTWARE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VACAROIU SOFTWARE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VACAROIU SOFTWARE S.R.L., cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 46831199, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2022018142400. Firma a fost înființată la data de 14 septembrie 2022 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

La ultima verificare, VACAROIU SOFTWARE S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.093.375 lei și un rezultat net de 890.913 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VACAROIU SOFTWARE S.R.L.?

VACAROIU SOFTWARE S.R.L. (CUI 46831199) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă VACAROIU SOFTWARE S.R.L. în sectorul său?

VACAROIU SOFTWARE S.R.L. ocupă locul 2.053 din 14.412 firme active cu bilanț depus în CAEN 6210 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VACAROIU SOFTWARE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

VACAROIU SOFTWARE S.R.L. este mai veche decât 64% dintre cele 26.120 firme active cu CAEN 6210.

Este VACAROIU SOFTWARE S.R.L. o firmă activă?

VACAROIU SOFTWARE S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este VACAROIU SOFTWARE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VACAROIU SOFTWARE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VACAROIU SOFTWARE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VACAROIU SOFTWARE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VACAROIU SOFTWARE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, VACAROIU SOFTWARE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VACAROIU SOFTWARE S.R.L.?

În anul 2025, VACAROIU SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.093.375 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VACAROIU SOFTWARE S.R.L.?

Firmoscop analizează VACAROIU SOFTWARE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.