Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › GK CONSTRUCT AG S.R.L.

GK CONSTRUCT AG S.R.L.

Înființată în 2022 · 3 ani vechime · Com. 1 Decembrie
CUI 47004289 · J23/7073/2022
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GK CONSTRUCT AG S.R.L.
CUI 47004289
Nr. Reg. Comerțului J23/7073/2022
Sediu social Str LIVIU REBREANU nr. 1G3, camera 3, Com. 1 Decembrie, jud. ILFOV, 77005

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

GHERGHINIŞ IONUŢ · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 10.02.2026
CAEN4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GK CONSTRUCT AG S.R.L. după CUI 47004289 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
562.283 lei
+57.0% vs 2023
Profit net 2024
285.254 lei
+65.2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă50.7%
Față de sectorpeste 84% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 1.758 de firme din Lucrări de pardosire și placare a pereților care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 13,6%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 62% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.103 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere. · Profitabilă 3 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 17.435 lei17K lei20222023: 357.893 lei358K lei20232024: 562.283 lei562K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 562.283 lei 285.254 lei 2
2023 357.893 lei 172.652 lei 2
2022 17.435 lei 11.856 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2022–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 16 zile+8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 44 zile−79 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 50,73%+2,49 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 7,86%+3,66 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 12,72×−11,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,09× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 96,18%−3,68 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 88,62%−7,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 92,14%−3,66 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 281.142 lei+102.195 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,75×−0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 110,89%+14,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 540 din 2.967 firme active cu bilanț depus (CAEN 4333)
Vechime relativămai veche decât 26% dintre cele 6.570 firme active din sector
SectorCAEN 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GK CONSTRUCT AG S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GK CONSTRUCT AG S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GK CONSTRUCT AG S.R.L., cu sediul în Com. 1 Decembrie, are codul unic de înregistrare (CUI) 47004289, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/7073/2022. Firma a fost înființată la data de 12 octombrie 2022 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN 4333).

La ultima verificare, GK CONSTRUCT AG S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 562.283 lei și un rezultat net de 285.254 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GK CONSTRUCT AG S.R.L.?

GK CONSTRUCT AG S.R.L. (CUI 47004289) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă GK CONSTRUCT AG S.R.L. în sectorul său?

GK CONSTRUCT AG S.R.L. ocupă locul 540 din 2.967 firme active cu bilanț depus în CAEN 4333 (Lucrări de pardosire și placare a pereților), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GK CONSTRUCT AG S.R.L. față de firmele din același domeniu?

GK CONSTRUCT AG S.R.L. este mai veche decât 26% dintre cele 6.570 firme active cu CAEN 4333.

Este GK CONSTRUCT AG S.R.L. o firmă activă?

Nu — GK CONSTRUCT AG S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este GK CONSTRUCT AG S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare GK CONSTRUCT AG S.R.L. (CUI 47004289) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în GK CONSTRUCT AG S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GK CONSTRUCT AG S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GK CONSTRUCT AG S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, GK CONSTRUCT AG S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GK CONSTRUCT AG S.R.L.?

În anul 2024, GK CONSTRUCT AG S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 562.283 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GK CONSTRUCT AG S.R.L.?

Firmoscop analizează GK CONSTRUCT AG S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.