Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L.

MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L.

Înființată în 2022 · 3 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 47154685 · J40/22417/2022
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L.
CUI 47154685
Nr. Reg. Comerțului J40/22417/2022
Sediu social Str. Târgu Neamţ nr. 34, bl. A17, sc. C, et. 2, ap. 39, CAMERA 1, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 62062
Telefon 0727695650

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

TEODORESCU CIPRIAN-MIHAIL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.11.2022
CAEN7990 · Alte servicii de rezervare și asistență turistică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L. după CUI 47154685 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
1.060 lei
+56.0% vs 2024
Profit net 2025
-1.462 lei
-270.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-137.9%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 0 lei0 lei20222023: 900 lei900 lei20232024: 680 lei680 lei20242025: 1.060 lei1.060 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.060 lei -1.462 lei
2024 680 lei -395 lei
2023 900 lei -6.465 lei
2022 0 lei -55 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.828 zile−1.423 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -137,92%−79,83 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21.615,79%+20.959,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală −0,15 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -3.847,37%−3.814,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -21.515,79%−20.959,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 27,89×+27,33 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,69× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 216 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -57,97%−22,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 656 din 703 firme active cu bilanț depus (CAEN 7990)
Vechime relativămai veche decât 37% dintre cele 1.934 firme active din sector
SectorCAEN 7990 · Alte servicii de rezervare și asistență turistică →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L., cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 47154685, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/22417/2022. Firma a fost înființată la data de 9 noiembrie 2022 și are ca obiect principal de activitate Alte servicii de rezervare și asistență turistică (CAEN 7990).

La ultima verificare, MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.060 lei și un rezultat net de -1.462 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L.?

MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L. (CUI 47154685) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L. în sectorul său?

MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L. ocupă locul 656 din 703 firme active cu bilanț depus în CAEN 7990 (Alte servicii de rezervare și asistență turistică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L. este mai veche decât 37% dintre cele 1.934 firme active cu CAEN 7990.

Este MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L. (CUI 47154685) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L.?

În anul 2025, MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.060 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L.?

Firmoscop analizează MUNTE SI COMANA ADVENTURES S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Turism în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.