Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L.

FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2022 · 3 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 47222100 · J40/23334/2022
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L.
CUI 47222100
Nr. Reg. Comerțului J40/23334/2022
Sediu social Str. Nucului nr. 6, bl. V-101, sc. 2, et. 3, ap. 41, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 31502

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

SOARE MARIOARA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.11.2022
CAEN4669 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L. după CUI 47222100 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
3.201 lei
-98.0% vs 2024
Profit net 2025
-20.538 lei
+10.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-641.6%
Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.577 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-98%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 1.351.772 lei1,4 mil. lei20232024: 207.685 lei208K lei20242025: 3.201 lei3.201 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.201 lei -20.538 lei 1
2024 207.685 lei -23.001 lei 2
2023 1.351.772 lei 440.582 lei 1
2022 -1.434 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 5.956 zile+5.866 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 50.710 zile+49.913 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -641,61%−630,54 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 11,66%+0,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 8,58×−0,52 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,13× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -5,19%+0,33 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,58%+0,34 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 88,34%−0,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 3.201 lei−100.642 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,01×−0,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,05×−67,74 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 347 zile+342 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -86,52%−77,24 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 791 din 919 firme active cu bilanț depus (CAEN 4669)
Vechime relativămai veche decât 9% dintre cele 1.437 firme active din sector
SectorCAEN 4669 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2024)161.200 lei

Cumpărători: C.N. POSTA ROMANA S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 22.11.2022
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 22.11.2022 → sediu expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 22.11.2022

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 47222100, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/23334/2022. Firma a fost înființată la data de 22 noiembrie 2022 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4669).

La ultima verificare, FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.201 lei și un rezultat net de -20.538 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L.?

FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L. (CUI 47222100) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 791 din 919 firme active cu bilanț depus în CAEN 4669 (Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 9% dintre cele 1.437 firme active cu CAEN 4669.

Este FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.201 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează FAST DEPO CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.