Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › EXNOS S.R.L.

EXNOS S.R.L.

Înființată în 2022 · 3 ani vechime · Orş. Luduş
CUI 47336156 · J26/2278/2022
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EXNOS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO47336156
Nr. Reg. Comerțului J26/2278/2022
Sediu social Str. Independenţei, bl. 6, sc. C, et. 4, ap. 11, Orş. Luduş, jud. MUREŞ, 545200
Telefon 0752666838

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

IACOB ADRIANA-RAMONA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.12.2022
CAEN7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EXNOS S.R.L. după CUI 47336156 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 50/100
Cifră de afaceri 2025
11.373 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
1.111 lei
+107.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.8%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 9.376 lei9.376 lei20232024: 12.413 lei12K lei20242025: 11.373 lei11K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 11.373 lei 1.111 lei
2024 12.413 lei -14.703 lei 1
2023 9.376 lei 9.850 lei 1
2022 -131 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 349 zile+141 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,77%+128,22 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 31,12%+14,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,21×−2,97 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,18%+36,82 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -37,59%−4,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,33× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 21,62×−1,98 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 17 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,59%+41,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 503 din 667 firme active cu bilanț depus (CAEN 7739)
Vechime relativămai veche decât 32% dintre cele 1.238 firme active din sector
SectorCAEN 7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EXNOS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EXNOS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EXNOS S.R.L., cu sediul în Orş. Luduş, are codul unic de înregistrare (CUI) 47336156, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/2278/2022. Firma a fost înființată la data de 19 decembrie 2022 și are ca obiect principal de activitate Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN 7739).

La ultima verificare, EXNOS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11.373 lei și un rezultat net de 1.111 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EXNOS S.R.L.?

EXNOS S.R.L. (CUI 47336156) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă EXNOS S.R.L. în sectorul său?

EXNOS S.R.L. ocupă locul 503 din 667 firme active cu bilanț depus în CAEN 7739 (Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EXNOS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

EXNOS S.R.L. este mai veche decât 32% dintre cele 1.238 firme active cu CAEN 7739.

Este EXNOS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare EXNOS S.R.L. (CUI 47336156) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EXNOS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EXNOS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EXNOS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EXNOS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EXNOS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, EXNOS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EXNOS S.R.L.?

În anul 2025, EXNOS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 11.373 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EXNOS S.R.L.?

Firmoscop analizează EXNOS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.