Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › ENDOR-LAM TECH S.R.L.

ENDOR-LAM TECH S.R.L.

Înființată în 2023 · 3 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 47553350 · J2023000300082
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ENDOR-LAM TECH S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO47553350
Nr. Reg. Comerțului J2023000300082
Sediu social Str. Mihail Kogălniceanu nr. 19, bl. C5, et. 8, ap. 34, Mun. Braşov, 500090
Telefon 0726777422

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

MÂRZA ILEANA-DORA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.02.2023
CAEN8123 · Alte activități de curățenie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ENDOR-LAM TECH S.R.L. după CUI 47553350 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
16.108 lei
-55.0% vs 2024
Profit net 2025
-90.972 lei
+19.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-564.8%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-55%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 27.281 lei27K lei20232024: 36.041 lei36K lei20242025: 16.108 lei16K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 16.108 lei -90.972 lei
2024 36.041 lei -112.482 lei
2023 27.281 lei -127.688 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 13.998 zile+7.941 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.965 zile+1.062 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -564,76%−252,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 215,05%+48,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,47×−0,13 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -31,67%−0,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -115,21%−48,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,06× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -84,94%−9,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 694 din 765 firme active cu bilanț depus (CAEN 8123)
Vechime relativămai veche decât 37% dintre cele 1.140 firme active din sector
SectorCAEN 8123 · Alte activități de curățenie →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ENDOR-LAM TECH S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ENDOR-LAM TECH S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ENDOR-LAM TECH S.R.L., cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 47553350, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023000300082. Firma a fost înființată la data de 2 februarie 2023 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de curățenie (CAEN 8123).

La ultima verificare, ENDOR-LAM TECH S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 16.108 lei și un rezultat net de -90.972 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ENDOR-LAM TECH S.R.L.?

ENDOR-LAM TECH S.R.L. (CUI 47553350) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă ENDOR-LAM TECH S.R.L. în sectorul său?

ENDOR-LAM TECH S.R.L. ocupă locul 694 din 765 firme active cu bilanț depus în CAEN 8123 (Alte activități de curățenie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ENDOR-LAM TECH S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ENDOR-LAM TECH S.R.L. este mai veche decât 37% dintre cele 1.140 firme active cu CAEN 8123.

Este ENDOR-LAM TECH S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ENDOR-LAM TECH S.R.L. (CUI 47553350) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ENDOR-LAM TECH S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ENDOR-LAM TECH S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ENDOR-LAM TECH S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ENDOR-LAM TECH S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ENDOR-LAM TECH S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ENDOR-LAM TECH S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ENDOR-LAM TECH S.R.L.?

În anul 2025, ENDOR-LAM TECH S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 16.108 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ENDOR-LAM TECH S.R.L.?

Firmoscop analizează ENDOR-LAM TECH S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.