Sari la conținut
FirmoscopFirmeSălaj › NBI AUTO S.R.L.

NBI AUTO S.R.L.

Înființată în 2023 · 3 ani vechime · Sat Nuşfalău Com. Nuşfalău
CUI 47619225 · J2023000115312
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NBI AUTO S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO47619225
Nr. Reg. Comerțului J2023000115312
Sediu social Str. Mică nr. 80, Sat Nuşfalău Com. Nuşfalău, jud. SĂLAJ, 457260
Telefon 0741574797

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

NAGY LEVENTE-ATTILA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.02.2023
CAEN4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NBI AUTO S.R.L. după CUI 47619225 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
679.834 lei
+66.0% vs 2024
Profit net 2025
-5.935 lei
+21.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-0.9%
Față de sectorpeste 31% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.054 de firme din Comerț cu amănuntul al autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 39% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.990 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 272.059 lei272K lei20232024: 410.448 lei410K lei20242025: 679.834 lei680K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 679.834 lei -5.935 lei 1
2024 410.448 lei -7.597 lei 1
2023 272.059 lei -6.416 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 181 zile+16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,87%+0,98 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 106,62%−1,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,94× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,87%+2,56 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -6,24%+1,82 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 679.834 lei+269.386 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,15×−0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,91×+0,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 125 zile−19 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -0,87%+0,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.382 din 4.377 firme active cu bilanț depus (CAEN 4781)
Vechime relativămai veche decât 21% dintre cele 13.412 firme active din sector
SectorCAEN 4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NBI AUTO S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NBI AUTO S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NBI AUTO S.R.L., cu sediul în Sat Nuşfalău Com. Nuşfalău, are codul unic de înregistrare (CUI) 47619225, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023000115312. Firma a fost înființată la data de 13 februarie 2023 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN 4781).

La ultima verificare, NBI AUTO S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 679.834 lei și un rezultat net de -5.935 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NBI AUTO S.R.L.?

NBI AUTO S.R.L. (CUI 47619225) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă NBI AUTO S.R.L. în sectorul său?

NBI AUTO S.R.L. ocupă locul 1.382 din 4.377 firme active cu bilanț depus în CAEN 4781 (Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NBI AUTO S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NBI AUTO S.R.L. este mai veche decât 21% dintre cele 13.412 firme active cu CAEN 4781.

Este NBI AUTO S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare NBI AUTO S.R.L. (CUI 47619225) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NBI AUTO S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NBI AUTO S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NBI AUTO S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NBI AUTO S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NBI AUTO S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, NBI AUTO S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NBI AUTO S.R.L.?

În anul 2025, NBI AUTO S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 679.834 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NBI AUTO S.R.L.?

Firmoscop analizează NBI AUTO S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sălaj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Sălaj →

Mergi mai departe

Firme din Sălaj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.