Sari la conținut
FirmoscopFirmeVaslui › GRAMASIM-MOARA SRL

GRAMASIM-MOARA SRL

Înființată în 1993 · 32 ani vechime · Sat Valea Oanei Com. Ivăneşti
CUI 4865420 · J37/919/1993
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GRAMASIM-MOARA SRL
CUI 4865420
Nr. Reg. Comerțului J37/919/1993
Sediu Sat Valea Oanei Com. Ivăneşti, Vaslui

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GRAMADA AUREL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.11.1993
CAEN1061 · Fabricarea produselor de morărit
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GRAMASIM-MOARA SRL după CUI 4865420 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
139.710 lei
-6.0% vs 2024
Profit net 2025
12.043 lei
+117.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.6%
Față de sectorpeste 79% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 217 de firme din Fabricarea produselor de morărit care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 255 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 84.568 lei20142015: 101.130 lei20152016: 94.138 lei20162017: 103.891 lei20172018: 66.849 lei20182019: 68.612 lei20192020: 70.721 lei20202021: 98.645 lei20212022: 133.247 lei20222023: 145.883 lei20232024: 148.674 lei20242025: 139.710 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 139.710 lei 12.043 lei 1
2024 148.674 lei 5.548 lei 1
2023 145.883 lei 5.672 lei 1
2022 133.247 lei 3.138 lei 1
2021 98.645 lei 3.937 lei
2020 70.721 lei 1.568 lei
2019 68.612 lei -11.841 lei
2018 66.849 lei -25.427 lei
2017 103.891 lei -8.071 lei
2016 94.138 lei -34.471 lei 2
2015 101.130 lei -30.625 lei 2
2014 84.568 lei -19.692 lei 2
2013 121.278 lei -16.130 lei 3
2012 113.464 lei -23.071 lei 3
2011 96.883 lei -18.745 lei 3
2010 68.229 lei -41.094 lei 3
2009 121.171 lei -23.360 lei
2008 190.357 lei -13.629 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 682 zile−18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,62%+4,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.039,72%+272,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,1× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 47,99%+33,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -939,72%−272,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 139.710 lei−8.964 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,57×+1,57 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,84×+6,13 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 26 zile−21 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,26%+6,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 207 din 452 firme active cu bilanț depus (CAEN 1061)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 1.440 firme active din sector
SectorCAEN 1061 · Fabricarea produselor de morărit →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GRAMASIM-MOARA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GRAMASIM-MOARA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GRAMASIM-MOARA SRL, cu sediul în Sat Valea Oanei Com. Ivăneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 4865420, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J37/919/1993. Firma a fost înființată la data de 10 noiembrie 1993 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea produselor de morărit (CAEN 1061).

La ultima verificare, GRAMASIM-MOARA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 139.710 lei și un rezultat net de 12.043 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GRAMASIM-MOARA SRL?

GRAMASIM-MOARA SRL (CUI 4865420) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă GRAMASIM-MOARA SRL în sectorul său?

GRAMASIM-MOARA SRL ocupă locul 207 din 452 firme active cu bilanț depus în CAEN 1061 (Fabricarea produselor de morărit), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GRAMASIM-MOARA SRL față de firmele din același domeniu?

GRAMASIM-MOARA SRL este mai veche decât 88% dintre cele 1.440 firme active cu CAEN 1061.

Este GRAMASIM-MOARA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GRAMASIM-MOARA SRL (CUI 4865420) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GRAMASIM-MOARA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GRAMASIM-MOARA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GRAMASIM-MOARA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GRAMASIM-MOARA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GRAMASIM-MOARA SRL plătitoare de TVA?

Nu, GRAMASIM-MOARA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GRAMASIM-MOARA SRL?

În anul 2025, GRAMASIM-MOARA SRL a raportat o cifră de afaceri de 139.710 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GRAMASIM-MOARA SRL?

Firmoscop analizează GRAMASIM-MOARA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vaslui

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Vaslui →

Mergi mai departe

Firme din Vaslui

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.