Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › KIT INTER TOOLS S.R.L.

KIT INTER TOOLS S.R.L.

Înființată în 2023 · 2 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 48777223 · J40/17105/2023
Atenție sporită Re-verificat · 17 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire KIT INTER TOOLS S.R.L.
CUI 48777223
Nr. Reg. Comerțului J40/17105/2023
Sediu social Str. Ion Berindei nr. 12, bl. 60, sc. 2, et. 10, ap. 88, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 23557
Telefon 0723679451

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 17 august 2026.

Reprezentanți

STĂNESCU VICTOR · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 25.02.2025
CAEN4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 17 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 17 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 17 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 17 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 17 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 17 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută KIT INTER TOOLS S.R.L. după CUI 48777223 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2023
243.316 lei
ultimul bilanț
Profit net 2023
-5.955 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă-2.4%
Față de sectorpeste 19% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 10.636 de firme din Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 11,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 48% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.312 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 243.316 lei -5.955 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2023. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 191 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 131 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,45% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 104,72% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,95× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,89% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -4,72% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 243.316 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 16,9× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 22 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -2,39% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.873 din 16.293 firme active cu bilanț depus (CAEN 4791)
Vechime relativămai veche decât 31% dintre cele 37.155 firme active din sector
SectorCAEN 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume20
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)12

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru KIT INTER TOOLS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți KIT INTER TOOLS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

KIT INTER TOOLS S.R.L., cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 48777223, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/17105/2023. Firma a fost înființată la data de 14 septembrie 2023 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN 4791).

La ultima verificare, KIT INTER TOOLS S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 243.316 lei și un rezultat net de -5.955 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 17 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are KIT INTER TOOLS S.R.L.?

KIT INTER TOOLS S.R.L. (CUI 48777223) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 17 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă KIT INTER TOOLS S.R.L. în sectorul său?

KIT INTER TOOLS S.R.L. ocupă locul 4.873 din 16.293 firme active cu bilanț depus în CAEN 4791 (Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet), după cifra de afaceri.

Cât de veche este KIT INTER TOOLS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

KIT INTER TOOLS S.R.L. este mai veche decât 31% dintre cele 37.155 firme active cu CAEN 4791.

Este KIT INTER TOOLS S.R.L. o firmă activă?

Nu — KIT INTER TOOLS S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este KIT INTER TOOLS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare KIT INTER TOOLS S.R.L. (CUI 48777223) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în KIT INTER TOOLS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru KIT INTER TOOLS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este KIT INTER TOOLS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, KIT INTER TOOLS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a KIT INTER TOOLS S.R.L.?

În anul 2023, KIT INTER TOOLS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 243.316 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu KIT INTER TOOLS S.R.L.?

Firmoscop analizează KIT INTER TOOLS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 17 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.