Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › LEDER IT S.R.L.

LEDER IT S.R.L.

Înființată în 2023 · 2 ani vechime · Sat Prundu Bârgăului Com. Prundu Bârgăului
CUI 48870100 · J06/921/2023
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LEDER IT S.R.L.
CUI 48870100
Nr. Reg. Comerțului J06/921/2023
Sediu social Str. Colibiţei nr. 16, Sat Prundu Bârgăului Com. Prundu Bârgăului, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 427230
Telefon 0730-318005

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.09.2023
CAEN8559 · Alte forme de învățământ n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LEDER IT S.R.L. după CUI 48870100 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
75.143 lei
-72.0% vs 2024
Profit net 2025
-59.411 lei
-1872.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-79.1%
Față de sectorpeste 1% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.281 de firme din Alte forme de învățământ n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 20,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 45% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.516 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-72%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 68.929 lei69K lei20232024: 264.826 lei265K lei20242025: 75.143 lei75K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 75.143 lei -59.411 lei 1
2024 264.826 lei 3.352 lei 3
2023 68.929 lei -77.746 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 659 zile+512 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -79,06%−80,33 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6.285,42%+5.954,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,02×−0,28 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -2.750,51%−2.760,94 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -6.185,42%−5.954,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 75.143 lei−13.132 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 34,79×+26,55 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -42,62%−44,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.257 din 9.299 firme active cu bilanț depus (CAEN 8559)
Vechime relativămai veche decât 34% dintre cele 27.565 firme active din sector
SectorCAEN 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/921/2023 → J06/921/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J06/921/2023 → J6/921/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/921/2023 → J06/921/2023

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LEDER IT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LEDER IT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LEDER IT S.R.L., cu sediul în Sat Prundu Bârgăului Com. Prundu Bârgăului, are codul unic de înregistrare (CUI) 48870100, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J06/921/2023. Firma a fost înființată la data de 29 septembrie 2023 și are ca obiect principal de activitate Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

La ultima verificare, LEDER IT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 75.143 lei și un rezultat net de -59.411 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LEDER IT S.R.L.?

LEDER IT S.R.L. (CUI 48870100) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă LEDER IT S.R.L. în sectorul său?

LEDER IT S.R.L. ocupă locul 5.257 din 9.299 firme active cu bilanț depus în CAEN 8559 (Alte forme de învățământ n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LEDER IT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

LEDER IT S.R.L. este mai veche decât 34% dintre cele 27.565 firme active cu CAEN 8559.

Este LEDER IT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare LEDER IT S.R.L. (CUI 48870100) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LEDER IT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LEDER IT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LEDER IT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LEDER IT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LEDER IT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, LEDER IT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LEDER IT S.R.L.?

În anul 2025, LEDER IT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 75.143 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LEDER IT S.R.L.?

Firmoscop analizează LEDER IT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Bistrița-Năsăud →

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.