Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › XPROJECT VISION S.R.L.

XPROJECT VISION S.R.L.

Înființată în 2023 · 2 ani vechime · Orş. Otopeni
CUI 48874803 · J23/6395/2023
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire XPROJECT VISION S.R.L.
CUI 48874803
Nr. Reg. Comerțului J23/6395/2023
Sediu social Int. Mesteacănului nr. 8H, Orş. Otopeni, jud. ILFOV, 75100

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

PRICOPIE ALEXANDRU EDUARD · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.10.2023
CAEN7410 · Activități de design specializat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută XPROJECT VISION S.R.L. după CUI 48874803 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
9.590 lei
-86.0% vs 2024
Profit net 2025
-50.803 lei
-406.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-529.7%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-86%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 18.744 lei19K lei20232024: 70.920 lei71K lei20242025: 9.590 lei9.590 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 9.590 lei -50.803 lei
2024 70.920 lei 16.571 lei
2023 18.744 lei 15.728 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.739 zile+1.403 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 791 zile+780 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -529,75%−553,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 166,83%+100,09 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,6×−0,9 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -185,47%−202,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -66,83%−100,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,35×−0,38 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,87×−32,93 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 62 zile+53 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -84,12%−124,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.125 din 2.682 firme active cu bilanț depus (CAEN 7410)
Vechime relativămai veche decât 11% dintre cele 5.920 firme active din sector
SectorCAEN 7410 · Activități de design specializat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru XPROJECT VISION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți XPROJECT VISION S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

XPROJECT VISION S.R.L., cu sediul în Orş. Otopeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 48874803, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/6395/2023. Firma a fost înființată la data de 2 octombrie 2023 și are ca obiect principal de activitate Activități de design specializat (CAEN 7410).

La ultima verificare, XPROJECT VISION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9.590 lei și un rezultat net de -50.803 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are XPROJECT VISION S.R.L.?

XPROJECT VISION S.R.L. (CUI 48874803) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă XPROJECT VISION S.R.L. în sectorul său?

XPROJECT VISION S.R.L. ocupă locul 2.125 din 2.682 firme active cu bilanț depus în CAEN 7410 (Activități de design specializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este XPROJECT VISION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

XPROJECT VISION S.R.L. este mai veche decât 11% dintre cele 5.920 firme active cu CAEN 7410.

Este XPROJECT VISION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare XPROJECT VISION S.R.L. (CUI 48874803) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este XPROJECT VISION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, XPROJECT VISION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în XPROJECT VISION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru XPROJECT VISION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este XPROJECT VISION S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, XPROJECT VISION S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a XPROJECT VISION S.R.L.?

În anul 2025, XPROJECT VISION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 9.590 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu XPROJECT VISION S.R.L.?

Firmoscop analizează XPROJECT VISION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.