Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › MODANGELY CONF S.R.L.

MODANGELY CONF S.R.L.

Înființată în 2023 · 2 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 48890540 · J2023000696091
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 936K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MODANGELY CONF S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO48890540
Nr. Reg. Comerțului J2023000696091
Sediu social Str. Eftimie Murgu nr. 65, Mun. Brăila, 810179
Telefon 0744843360

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

STAN NICU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.10.2023
CAEN1429 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)936.374 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 936.374 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MODANGELY CONF S.R.L. după CUI 48890540 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
2.099.765 lei
+27.0% vs 2024
Profit net 2025
-644.535 lei
-553.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-30.7%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 73.365 lei73K lei20232024: 1.647.910 lei1,6 mil. lei20242025: 2.099.765 lei2,1 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.099.765 lei -644.535 lei 46
2024 1.647.910 lei 141.997 lei 35
2023 73.365 lei -128.501 lei 18

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 247 zile+140 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 125 zile+103 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -30,7%−39,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 179,66%+82,42 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,56×−0,47 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -81,39%−109,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -79,66%−82,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 45.647 lei−1.436 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,65×−0,67 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 86,39× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -21,53%−32,36 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 28 din 189 firme active cu bilanț depus (CAEN 1429)
Vechime relativămai veche decât 23% dintre cele 285 firme active din sector
SectorCAEN 1429 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume10
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MODANGELY CONF S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MODANGELY CONF S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MODANGELY CONF S.R.L., cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 48890540, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023000696091. Firma a fost înființată la data de 4 octombrie 2023 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. (CAEN 1429).

La ultima verificare, MODANGELY CONF S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 936K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.099.765 lei și un rezultat net de -644.535 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MODANGELY CONF S.R.L.?

MODANGELY CONF S.R.L. (CUI 48890540) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MODANGELY CONF S.R.L. în sectorul său?

MODANGELY CONF S.R.L. ocupă locul 28 din 189 firme active cu bilanț depus în CAEN 1429 (Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MODANGELY CONF S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MODANGELY CONF S.R.L. este mai veche decât 23% dintre cele 285 firme active cu CAEN 1429.

Este MODANGELY CONF S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MODANGELY CONF S.R.L. (CUI 48890540) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MODANGELY CONF S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MODANGELY CONF S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are MODANGELY CONF S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, MODANGELY CONF S.R.L. figura cu restanțe de 936.374 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în MODANGELY CONF S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MODANGELY CONF S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MODANGELY CONF S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MODANGELY CONF S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MODANGELY CONF S.R.L.?

În anul 2025, MODANGELY CONF S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.099.765 lei și un număr mediu de 46 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MODANGELY CONF S.R.L.?

Firmoscop analizează MODANGELY CONF S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.