Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › LIAM TRANS S.R.L.

LIAM TRANS S.R.L.

Înființată în 2023 · 2 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 48968223 · J32/1941/2023
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LIAM TRANS S.R.L.
CUI 48968223
Nr. Reg. Comerțului J32/1941/2023
Sediu social Str. Semaforului nr. 29, et. 4, ap. 15, Mun. Sibiu, 550315
Telefon 0752612739

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

DOLCOŞ DOREL STELIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.10.2023
CAEN4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LIAM TRANS S.R.L. după CUI 48968223 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
302.217 lei
+184.0% vs 2024
Profit net 2025
-33.798 lei
-282.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-11.2%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.004 de firme din Alte transporturi terestre de călători n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,7%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 0 lei0 lei20232024: 106.448 lei106K lei20242025: 302.217 lei302K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 302.217 lei -33.798 lei
2024 106.448 lei -8.846 lei 0
2023 0 lei -35 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 171 zile−190 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 9 zile+7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -11,18%−2,87 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 142,86%+30,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,7×−0,19 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -34,1%−24,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -42,86%−33,57 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 3,05×+1,91 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -9,92%−2,25 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.394 din 6.187 firme active cu bilanț depus (CAEN 4939)
Vechime relativămai veche decât 30% dintre cele 15.659 firme active din sector
SectorCAEN 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LIAM TRANS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LIAM TRANS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LIAM TRANS S.R.L., cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 48968223, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/1941/2023. Firma a fost înființată la data de 18 octombrie 2023 și are ca obiect principal de activitate Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN 4939).

La ultima verificare, LIAM TRANS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 302.217 lei și un rezultat net de -33.798 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LIAM TRANS S.R.L.?

LIAM TRANS S.R.L. (CUI 48968223) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă LIAM TRANS S.R.L. în sectorul său?

LIAM TRANS S.R.L. ocupă locul 1.394 din 6.187 firme active cu bilanț depus în CAEN 4939 (Alte transporturi terestre de călători n.c.a), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LIAM TRANS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

LIAM TRANS S.R.L. este mai veche decât 30% dintre cele 15.659 firme active cu CAEN 4939.

Este LIAM TRANS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare LIAM TRANS S.R.L. (CUI 48968223) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LIAM TRANS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LIAM TRANS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LIAM TRANS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LIAM TRANS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LIAM TRANS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, LIAM TRANS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LIAM TRANS S.R.L.?

În anul 2025, LIAM TRANS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 302.217 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LIAM TRANS S.R.L.?

Firmoscop analizează LIAM TRANS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.