Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › NCA SOLUTIONS S.R.L.

NCA SOLUTIONS S.R.L.

Înființată în 2023 · 2 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 49070734 · J40/20993/2023
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NCA SOLUTIONS S.R.L.
CUI 49070734
Nr. Reg. Comerțului J40/20993/2023
Sediu social Str. Dăicăreanu nr. 2A, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 52172
Telefon 0725010391

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

COSTEA-MANOLE CĂTĂLIN · administratorCOSTEA-MANOLE ANDREEA-ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 08.01.2026
CAEN9602 · Coafură și alte activități de înfrumusețare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NCA SOLUTIONS S.R.L. după CUI 49070734 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2024
19.690 lei
+182.0% vs 2023
Profit net 2024
-22.678 lei
-2349.0% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-115.2%
Mărime față de sector1 angajat · peste 35% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.032 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 6.970 lei6.970 lei20232024: 19.690 lei20K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 19.690 lei -22.678 lei 1
2023 6.970 lei -926 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2023–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 458 zile+63 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -115,18%−101,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.916,28%+1.805,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,05×−0,85 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -1.757,98%−1.744,4 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.816,28%−1.805,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 19.690 lei+12.720 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 15,26×+14,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,48× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 25 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -53,31%−42,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.139 din 6.634 firme active cu bilanț depus (CAEN 9602)
Vechime relativămai veche decât 10% dintre cele 26.342 firme active din sector
SectorCAEN 9602 · Coafură și alte activități de înfrumusețare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NCA SOLUTIONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NCA SOLUTIONS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NCA SOLUTIONS S.R.L., cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 49070734, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/20993/2023. Firma a fost înființată la data de 7 noiembrie 2023 și are ca obiect principal de activitate Coafură și alte activități de înfrumusețare (CAEN 9602).

La ultima verificare, NCA SOLUTIONS S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 19.690 lei și un rezultat net de -22.678 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NCA SOLUTIONS S.R.L.?

NCA SOLUTIONS S.R.L. (CUI 49070734) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă NCA SOLUTIONS S.R.L. în sectorul său?

NCA SOLUTIONS S.R.L. ocupă locul 4.139 din 6.634 firme active cu bilanț depus în CAEN 9602 (Coafură și alte activități de înfrumusețare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NCA SOLUTIONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NCA SOLUTIONS S.R.L. este mai veche decât 10% dintre cele 26.342 firme active cu CAEN 9602.

Este NCA SOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Nu — NCA SOLUTIONS S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este NCA SOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare NCA SOLUTIONS S.R.L. (CUI 49070734) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în NCA SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NCA SOLUTIONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NCA SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, NCA SOLUTIONS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NCA SOLUTIONS S.R.L.?

În anul 2024, NCA SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 19.690 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NCA SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop analizează NCA SOLUTIONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.