Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › DILCONS S.R.L.

DILCONS S.R.L.

Înființată în 2023 · 2 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 49241290 · J08/3534/2023
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DILCONS S.R.L.
CUI 49241290
Nr. Reg. Comerțului J08/3534/2023
Sediu social Bld. Gării nr. 4, bl. 15, sc. D, ap. 11, Mun. Braşov, 500203
Telefon 0753123479

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 15.04.2026
CAEN5829 · Activități de editare a altor produse software
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DILCONS S.R.L. după CUI 49241290 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
214.329 lei
ultimul bilanț
Profit net 2024
154.058 lei
+7996.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă71.9%
Față de sectorpeste 77% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 854 de firme din Activități de editare a altor produse software care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 39,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 36% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 904 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 214.329 lei 154.058 lei 1
2023 -1.951 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2023–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 8 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 194 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 71,88% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,9%−115,78 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 34,54×+33,7 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 101,15% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 98,22%+119,04 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 97,1%+115,78 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 214.329 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,37× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 291,99%+391,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 614 din 1.123 firme active cu bilanț depus (CAEN 5829)
Vechime relativămai veche decât 26% dintre cele 1.923 firme active din sector
SectorCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/3534/2023 → J08/3534/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/3534/2023 → J8/3534/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/3534/2023 → J08/3534/2023

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DILCONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DILCONS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DILCONS S.R.L., cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 49241290, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/3534/2023. Firma a fost înființată la data de 7 decembrie 2023 și are ca obiect principal de activitate Activități de editare a altor produse software (CAEN 5829).

La ultima verificare, DILCONS S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 214.329 lei și un rezultat net de 154.058 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DILCONS S.R.L.?

DILCONS S.R.L. (CUI 49241290) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă DILCONS S.R.L. în sectorul său?

DILCONS S.R.L. ocupă locul 614 din 1.123 firme active cu bilanț depus în CAEN 5829 (Activități de editare a altor produse software), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DILCONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DILCONS S.R.L. este mai veche decât 26% dintre cele 1.923 firme active cu CAEN 5829.

Este DILCONS S.R.L. o firmă activă?

Nu — DILCONS S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este DILCONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare DILCONS S.R.L. (CUI 49241290) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în DILCONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DILCONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DILCONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, DILCONS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DILCONS S.R.L.?

În anul 2024, DILCONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 214.329 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DILCONS S.R.L.?

Firmoscop analizează DILCONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.