Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Botoșani › HTTCONSTRUCŢII S.R.L.

HTTCONSTRUCŢII S.R.L.

Înființată în 2023 · 2 ani vechime · Sat Mănăstirea Doamnei, Comuna Curteşti
CUI 49272130 · J7/813/2023
Atenție sporită Verificat la ANAF · 5 noiembrie 2026
InsolvențăDatorii ANAF · 204K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HTTCONSTRUCŢII S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO49272130
Nr. Reg. Comerțului J7/813/2023
Sediu social Principală nr. 71, Sat Mănăstirea Doamnei, Comuna Curteşti, jud. Botoşani, 717114
Telefon 0747779616

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Reprezentanți

HUMELNICU AUGUSTIN-DANIEL · administrator judiciar provizoriuTOMESCU CORNELIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareinsolvență
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)204.489 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 noiembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 204.489 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 17 aprilie 2026 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Botoşani · dosar 711/40/2026 17 aprilie 2026
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HTTCONSTRUCŢII S.R.L. după CUI 49272130 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
827.997 lei
+198,0% vs 2024
Profit net 2025
-235.609 lei
-1121,7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-28.5%
Față de sectorpeste 10% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 86% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 277.397 lei277K lei20242025: 827.997 lei828K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 827.997 lei -235.609 lei 8
2024 277.397 lei 23.061 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2024–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 131 de zile+31 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 33 de zile−38 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -28,46%−36,77 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 350,05%+273,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,29×−1,02 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -277,44%−300,65 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -250,05%−273,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 103.500 lei−173.897 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 9,75×+6,96 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 70,17×−96,43 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -22,15%−34,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.945 din 28.704 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 6% dintre cele 62.592 de firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HTTCONSTRUCŢII S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HTTCONSTRUCŢII S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Despre firmă

HTTCONSTRUCŢII S.R.L., cu sediul în Sat Mănăstirea Doamnei, Comuna Curteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 49272130, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J7/813/2023. Firma a fost înființată la data de 12 decembrie 2023 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, HTTCONSTRUCŢII S.R.L. figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 204K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 827.997 lei și un rezultat net de -235.609 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HTTCONSTRUCŢII S.R.L.?

HTTCONSTRUCŢII S.R.L. (CUI 49272130) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 5 noiembrie 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă HTTCONSTRUCŢII S.R.L. în sectorul său?

HTTCONSTRUCŢII S.R.L. ocupă locul 3.945 din 28.704 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HTTCONSTRUCŢII S.R.L. față de firmele din același domeniu?

HTTCONSTRUCŢII S.R.L. este mai veche decât 6% dintre cele 62.592 de firme active cu CAEN 4120.

Este HTTCONSTRUCŢII S.R.L. o firmă activă?

Nu — HTTCONSTRUCŢII S.R.L. figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este HTTCONSTRUCŢII S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, HTTCONSTRUCŢII S.R.L. (CUI 49272130) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are HTTCONSTRUCŢII S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, HTTCONSTRUCŢII S.R.L. figura cu restanțe de 204.489 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în HTTCONSTRUCŢII S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HTTCONSTRUCŢII S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HTTCONSTRUCŢII S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, HTTCONSTRUCŢII S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HTTCONSTRUCŢII S.R.L.?

În anul 2025, HTTCONSTRUCŢII S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 827.997 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HTTCONSTRUCŢII S.R.L.?

Firmoscop analizează HTTCONSTRUCŢII S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Botoșani →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4120 din Botoșani, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.