Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › BALTA LU’ NONY S.R.L.

BALTA LU’ NONY S.R.L.

Înființată în 2023 · 2 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 49337263 · J2023002444320
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BALTA LU’ NONY S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO49337263
Nr. Reg. Comerțului J2023002444320
Sediu social Str. Poiana nr. 10, bl. 37, et. 1, ap. 3, Mun. Sibiu, 550151
Telefon 0742184159

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

BĂLOI TRAIAN IONUȚ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.12.2023
CAEN9319 · Alte activități sportive
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BALTA LU’ NONY S.R.L. după CUI 49337263 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
88.687 lei
+133.0% vs 2024
Profit net 2025
-18.037 lei
+47.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-20.3%
Față de sectorpeste 11% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 480 de firme din Alte activități sportive n.c.a care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 12,4%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 38.107 lei38K lei20242025: 88.687 lei89K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 88.687 lei -18.037 lei
2024 38.107 lei -34.329 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2024–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 554 zile−249 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -20,34%+69,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 163,92%−5,72 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,61× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -21,98%+47,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -63,92%+5,72 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,08×+0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -14,77%+31,78 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 434 din 930 firme active cu bilanț depus (CAEN 9319)
Vechime relativămai veche decât 25% dintre cele 6.351 firme active din sector
SectorCAEN 9319 · Alte activități sportive →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BALTA LU’ NONY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BALTA LU’ NONY S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BALTA LU’ NONY S.R.L., cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 49337263, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023002444320. Firma a fost înființată la data de 27 decembrie 2023 și are ca obiect principal de activitate Alte activități sportive (CAEN 9319).

La ultima verificare, BALTA LU’ NONY S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 88.687 lei și un rezultat net de -18.037 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BALTA LU’ NONY S.R.L.?

BALTA LU’ NONY S.R.L. (CUI 49337263) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă BALTA LU’ NONY S.R.L. în sectorul său?

BALTA LU’ NONY S.R.L. ocupă locul 434 din 930 firme active cu bilanț depus în CAEN 9319 (Alte activități sportive), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BALTA LU’ NONY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BALTA LU’ NONY S.R.L. este mai veche decât 25% dintre cele 6.351 firme active cu CAEN 9319.

Este BALTA LU’ NONY S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare BALTA LU’ NONY S.R.L. (CUI 49337263) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BALTA LU’ NONY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BALTA LU’ NONY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BALTA LU’ NONY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BALTA LU’ NONY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BALTA LU’ NONY S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, BALTA LU’ NONY S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BALTA LU’ NONY S.R.L.?

În anul 2025, BALTA LU’ NONY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 88.687 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BALTA LU’ NONY S.R.L.?

Firmoscop analizează BALTA LU’ NONY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.