Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › APETROAE TOMIS SNC

APETROAE TOMIS SNC

Înființată în 1993 · 32 ani vechime · Orş. Târgu Neamţ
CUI 4934393 · J27/1435/1993
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire APETROAE TOMIS SNC
CUI 4934393
Nr. Reg. Comerțului J27/1435/1993
Sediu social Str. Cuza Vodă, Orş. Târgu Neamţ
Telefon 0233790494

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

APETROAE ALECSANDRU · administratorAPETROAE (HUMA) I. VALERICA · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 09.05.2025
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută APETROAE TOMIS SNC după CUI 4934393 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
51.363 lei
+4.0% vs 2022
Profit net 2023
13.965 lei
-41.9% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă27.2%
Față de sectorpeste 81% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 6.501 de firme din Baruri și alte activități de servire a băuturilor care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 6,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 29% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 7.267 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 75.294 lei20092010: 63.381 lei20102012: 47.409 lei20122013: 44.910 lei20132014: 47.177 lei20142015: 56.959 lei20152016: 47.595 lei20162017: 55.762 lei20172020: 40.758 lei20202021: 47.339 lei20212022: 49.619 lei20222023: 51.363 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 51.363 lei 13.965 lei 1
2022 49.619 lei 24.054 lei 1
2021 47.339 lei 2.545 lei 1
2020 40.758 lei 2.685 lei 1
2017 55.762 lei 742 lei 2
2016 47.595 lei -4.631 lei 2
2015 56.959 lei 1.781 lei
2014 47.177 lei -1.305 lei
2013 44.910 lei -5.038 lei 1
2012 47.409 lei -884 lei 1
2010 63.381 lei -9.289 lei 1
2009 75.294 lei 4.256 lei 1
2008 65.654 lei 6.354 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 27,19%−21,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,04%+0,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 96,6×−75,48 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,01× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 46,37%−13,46 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 45,89%−13,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,96%−0,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 51.363 lei+1.744 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,69×+0,46 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,37×+0,06 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 84 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 47,86%−51,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.436 din 13.539 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 27.185 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru APETROAE TOMIS SNC

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți APETROAE TOMIS SNC? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

APETROAE TOMIS SNC, cu sediul în Orş. Târgu Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 4934393, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/1435/1993. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1993 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, APETROAE TOMIS SNC figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 51.363 lei și un rezultat net de 13.965 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are APETROAE TOMIS SNC?

APETROAE TOMIS SNC (CUI 4934393) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă APETROAE TOMIS SNC în sectorul său?

APETROAE TOMIS SNC ocupă locul 8.436 din 13.539 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este APETROAE TOMIS SNC față de firmele din același domeniu?

APETROAE TOMIS SNC este mai veche decât 95% dintre cele 27.185 firme active cu CAEN 5630.

Este APETROAE TOMIS SNC o firmă activă?

Nu — APETROAE TOMIS SNC figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este APETROAE TOMIS SNC în insolvență?

Nu — la ultima verificare APETROAE TOMIS SNC (CUI 4934393) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în APETROAE TOMIS SNC?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru APETROAE TOMIS SNC, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este APETROAE TOMIS SNC plătitoare de TVA?

Nu, APETROAE TOMIS SNC nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a APETROAE TOMIS SNC?

În anul 2023, APETROAE TOMIS SNC a raportat o cifră de afaceri de 51.363 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu APETROAE TOMIS SNC?

Firmoscop analizează APETROAE TOMIS SNC pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.