Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Satu Mare › PIT YES FASHION S.R.L.

PIT YES FASHION S.R.L.

Înființată în 2024 · 2 ani vechime · Mun. Satu Mare
CUI 49717599 · J2024000233303
Atenție sporită Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PIT YES FASHION S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO49717599
Nr. Reg. Comerțului J2024000233303
Sediu social ARDEALULUI nr. 10, Municipiul Satu Mare, 440086

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

FILEP ALEXANDRA EVELIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN1421 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PIT YES FASHION S.R.L. după CUI 49717599 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
657.168 lei
-2,0% vs 2024
Profit net 2025
-60.277 lei
-144,9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-9.2%
Față de sectorpeste 25% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.969 de firme din Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.256 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 669.201 lei669K lei20242025: 657.168 lei657K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 657.168 lei -60.277 lei 9
2024 669.201 lei 134.171 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2024–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 273 de zile+175 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 127 de zile+9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -9,17%−29,22 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 110,3%+53,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,91×−0,84 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -13,53%−56,2 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -10,3%−53,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 73.019 lei−22.581 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,48×−0,65 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,55×−6,98 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 103 zile+68 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -8,03%−38,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 495 din 1.803 firme active cu bilanț depus (CAEN 1421)
Vechime relativămai veche decât 23% dintre cele 2.874 de firme active din sector
SectorCAEN 1421 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PIT YES FASHION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PIT YES FASHION S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

PIT YES FASHION S.R.L., cu sediul în Mun. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 49717599, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2024000233303. Firma a fost înființată la data de 6 martie 2024 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (CAEN 1421).

La ultima verificare, PIT YES FASHION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 657.168 lei și un rezultat net de -60.277 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PIT YES FASHION S.R.L.?

PIT YES FASHION S.R.L. (CUI 49717599) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă PIT YES FASHION S.R.L. în sectorul său?

PIT YES FASHION S.R.L. ocupă locul 495 din 1.803 firme active cu bilanț depus în CAEN 1421 (Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PIT YES FASHION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PIT YES FASHION S.R.L. este mai veche decât 23% dintre cele 2.874 de firme active cu CAEN 1421.

Este PIT YES FASHION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PIT YES FASHION S.R.L. (CUI 49717599) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PIT YES FASHION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PIT YES FASHION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PIT YES FASHION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PIT YES FASHION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PIT YES FASHION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, PIT YES FASHION S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PIT YES FASHION S.R.L.?

În anul 2025, PIT YES FASHION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 657.168 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PIT YES FASHION S.R.L.?

Firmoscop analizează PIT YES FASHION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Satu Mare →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1421 din Satu Mare, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.