Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › VELTKAMP-TOFALVI SRL

VELTKAMP-TOFALVI SRL

Înființată în 1993 · 32 ani vechime · Sat Corund Com. Corund
CUI 4972060 · J19/1148/1993
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VELTKAMP-TOFALVI SRL
CUI 4972060
Nr. Reg. Comerțului J19/1148/1993
Sediu social Str. PRINCIPALA nr. 744, Sat Corund Com. Corund, jud. HARGHITA, 537060

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TOFALVI ANTAL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 07.03.2025
CAEN2051 · Fabricarea explozivilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VELTKAMP-TOFALVI SRL după CUI 4972060 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2024
1.000 lei
ultimul bilanț
Profit net 2024
-31.414 lei
-427.3% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-3141.4%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 46.569 lei20082009: 24.928 lei20092010: 10.427 lei20102011: 12.696 lei20112012: 75.392 lei20122013: 1.976 lei20132014: 22.294 lei20142015: 33.691 lei20152016: 83.922 lei20162017: 71.153 lei20172019: 46.370 lei20192024: 1.000 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 1.000 lei -31.414 lei
2023 -5.958 lei
2019 46.370 lei 2.065 lei 1
2017 71.153 lei 27.794 lei 1
2016 83.922 lei 18.344 lei 2
2015 33.691 lei -7.340 lei 2
2014 22.294 lei -4.071 lei 2
2013 1.976 lei -18.617 lei 2
2012 75.392 lei 35.331 lei 2
2011 12.696 lei -34.750 lei 2
2010 10.427 lei -41.254 lei 2
2009 24.928 lei -37.591 lei 3
2008 46.569 lei -19.156 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 58.980 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2.346 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3.141,4% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 269,32%+92,84 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,37×−0,2 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -52,36%−45,87 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -169,32%−92,84 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,02× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,02× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 18.802 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -129,89%−35,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12 din 19 firme active cu bilanț depus (CAEN 2051)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 56 firme active din sector
SectorCAEN 2051 · Fabricarea explozivilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VELTKAMP-TOFALVI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VELTKAMP-TOFALVI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VELTKAMP-TOFALVI SRL, cu sediul în Sat Corund Com. Corund, are codul unic de înregistrare (CUI) 4972060, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J19/1148/1993. Firma a fost înființată la data de 13 decembrie 1993 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea explozivilor (CAEN 2051).

La ultima verificare, VELTKAMP-TOFALVI SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.000 lei și un rezultat net de -31.414 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VELTKAMP-TOFALVI SRL?

VELTKAMP-TOFALVI SRL (CUI 4972060) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă VELTKAMP-TOFALVI SRL în sectorul său?

VELTKAMP-TOFALVI SRL ocupă locul 12 din 19 firme active cu bilanț depus în CAEN 2051 (Fabricarea explozivilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VELTKAMP-TOFALVI SRL față de firmele din același domeniu?

VELTKAMP-TOFALVI SRL este mai veche decât 75% dintre cele 56 firme active cu CAEN 2051.

Este VELTKAMP-TOFALVI SRL o firmă activă?

Nu — VELTKAMP-TOFALVI SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este VELTKAMP-TOFALVI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare VELTKAMP-TOFALVI SRL (CUI 4972060) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în VELTKAMP-TOFALVI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VELTKAMP-TOFALVI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VELTKAMP-TOFALVI SRL plătitoare de TVA?

Nu, VELTKAMP-TOFALVI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VELTKAMP-TOFALVI SRL?

În anul 2024, VELTKAMP-TOFALVI SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.000 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VELTKAMP-TOFALVI SRL?

Firmoscop analizează VELTKAMP-TOFALVI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.