Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Ilfov › TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L.

TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L.

Înființată în 2024 · 2 ani vechime · Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti
CUI 49821351 · J2024002243238
Atenție sporită Verificat la ANAF · 4 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO49821351
Nr. Reg. Comerțului J2024002243238
Sediu social Cireșului nr. 16C, ap. B8, Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, jud. Ilfov
Telefon 0749997125

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026.

Reprezentanți

FLOREA EUGEN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN0812 · Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 4 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 4 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L. după CUI 49821351 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
1.294.275 lei
-23,0% vs 2024
Profit net 2025
-1.515.745 lei
-367,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-117.1%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 1.690.376 lei1,7 mil. lei20242025: 1.294.275 lei1,3 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.294.275 lei -1.515.745 lei 3
2024 1.690.376 lei 566.513 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2024–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 547 de zile+485 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 223 de zile+52 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -117,11%−150,62 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 195,94%+162,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,51×−2,47 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -153,23%−219,65 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -95,94%−162,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 431.425 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,31×−0,67 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,88× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 41 de zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -53,54%−111,64 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 279 din 903 firme active cu bilanț depus (CAEN 0812)
Vechime relativămai veche decât 6% dintre cele 1.586 de firme active din sector
SectorCAEN 0812 · Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume22
Dintre care radiate (închise)8

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L., cu sediul în Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 49821351, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2024002243238. Firma a fost înființată la data de 22 martie 2024 și are ca obiect principal de activitate Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului (CAEN 0812).

La ultima verificare, TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.294.275 lei și un rezultat net de -1.515.745 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L.?

TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L. (CUI 49821351) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 4 noiembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L. în sectorul său?

TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L. ocupă locul 279 din 903 firme active cu bilanț depus în CAEN 0812 (Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L. este mai veche decât 6% dintre cele 1.586 de firme active cu CAEN 0812.

Este TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L. (CUI 49821351) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L.?

În anul 2025, TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.294.275 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L.?

Firmoscop analizează TOTAL ENGINEERING SOLUTION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 0812 din Ilfov, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.