Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › CONSTRUCTIATECH S.R.L.

CONSTRUCTIATECH S.R.L.

Înființată în 2024 · 1 an vechime · Sat Giroc Com. Giroc
CUI 51063704 · J2024050675005
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
FalimentDatorii ANAF · 381K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONSTRUCTIATECH S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO51063704
Nr. Reg. Comerțului J2024050675005
Sediu Sat Giroc Com. Giroc, Timiş
Telefon 0736266459

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

M.B.S. INSOLV CONSULT SPRL · lichidator judiciar provizoriu

Identitate

Starefaliment
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)380.523 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 380.523 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 29 aprilie 2026 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă simplificată · Tribunalul Timiş · dosar 2016/30/2026 29 aprilie 2026
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONSTRUCTIATECH S.R.L. după CUI 51063704 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.264.534 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
775.118 lei
+414601.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă61.3%
Față de sectorpeste 90% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 66% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.264.534 lei 775.118 lei 3
2024 -187 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2024–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 85 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 298 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 61,3% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,63% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,62× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,38× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 100%+1.538,46 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 72,37%+1.510,83 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,37%−27,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 421.511 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,18× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2.107,56× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 178,72%+278,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.273 din 32.187 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 0% dintre cele 67.361 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONSTRUCTIATECH S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONSTRUCTIATECH S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONSTRUCTIATECH S.R.L., cu sediul în Sat Giroc Com. Giroc, are codul unic de înregistrare (CUI) 51063704, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2024050675005. Firma a fost înființată la data de 20 decembrie 2024 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, CONSTRUCTIATECH S.R.L. figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 381K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.264.534 lei și un rezultat net de 775.118 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONSTRUCTIATECH S.R.L.?

CONSTRUCTIATECH S.R.L. (CUI 51063704) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă CONSTRUCTIATECH S.R.L. în sectorul său?

CONSTRUCTIATECH S.R.L. ocupă locul 3.273 din 32.187 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONSTRUCTIATECH S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CONSTRUCTIATECH S.R.L. este mai veche decât 0% dintre cele 67.361 firme active cu CAEN 4120.

Este CONSTRUCTIATECH S.R.L. o firmă activă?

Nu — CONSTRUCTIATECH S.R.L. figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este CONSTRUCTIATECH S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, CONSTRUCTIATECH S.R.L. (CUI 51063704) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are CONSTRUCTIATECH S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, CONSTRUCTIATECH S.R.L. figura cu restanțe de 380.523 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în CONSTRUCTIATECH S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONSTRUCTIATECH S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONSTRUCTIATECH S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CONSTRUCTIATECH S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONSTRUCTIATECH S.R.L.?

În anul 2025, CONSTRUCTIATECH S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.264.534 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONSTRUCTIATECH S.R.L.?

Firmoscop analizează CONSTRUCTIATECH S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.