Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › GABY-MYST SRL

GABY-MYST SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Paşcani
CUI 5186371 · J22/191/1994
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GABY-MYST SRL
CUI 5186371
Nr. Reg. Comerțului J22/191/1994
Sediu social Str. Albinet nr. 2, camera 1, Mun. Paşcani, jud. IAŞI
Telefon 0232767103

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

NISTOROAIA VASILE · administratorNISTOROAIA ALEXANDRINA · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 27.09.2024
CAEN4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GABY-MYST SRL după CUI 5186371 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 50/100
Cifră de afaceri 2023
47.475 lei
+14.0% vs 2022
Profit net 2023
34.314 lei
+154.4% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă72.3%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 102.604 lei20122013: 52.601 lei20132014: 50.161 lei20142015: 59.115 lei20152016: 55.831 lei20162017: 36.323 lei20172018: 44.400 lei20182019: 45.060 lei20192020: 42.920 lei20202021: 41.235 lei20212022: 41.480 lei20222023: 47.475 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 47.475 lei 34.314 lei
2022 41.480 lei -63.070 lei
2021 41.235 lei 14.632 lei
2020 42.920 lei -12.819 lei
2019 45.060 lei 5 lei
2018 44.400 lei 5.421 lei
2017 36.323 lei 14.704 lei
2016 55.831 lei 9.849 lei
2015 59.115 lei 768 lei
2014 50.161 lei -9.460 lei
2013 52.601 lei -20.891 lei
2012 102.604 lei -5.358 lei
2011 118.812 lei -16.174 lei
2010 144.434 lei 95 lei
2009 126.160 lei 302 lei
2008 94.161 lei 1.104 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 203 zile−334 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 72,28%+224,33 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2.195,09%−1.787,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,05× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 2.857,12%+6.973,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -2.095,09%+1.787,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 39,53×+12,45 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 617,15%+676,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.124 din 1.612 firme active cu bilanț depus (CAEN 4775)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 2.913 firme active din sector
SectorCAEN 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GABY-MYST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GABY-MYST SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GABY-MYST SRL, cu sediul în Mun. Paşcani, are codul unic de înregistrare (CUI) 5186371, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/191/1994. Firma a fost înființată la data de 9 februarie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate (CAEN 4775).

La ultima verificare, GABY-MYST SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 47.475 lei și un rezultat net de 34.314 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GABY-MYST SRL?

GABY-MYST SRL (CUI 5186371) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă GABY-MYST SRL în sectorul său?

GABY-MYST SRL ocupă locul 1.124 din 1.612 firme active cu bilanț depus în CAEN 4775 (Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GABY-MYST SRL față de firmele din același domeniu?

GABY-MYST SRL este mai veche decât 96% dintre cele 2.913 firme active cu CAEN 4775.

Este GABY-MYST SRL o firmă activă?

Nu — GABY-MYST SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este GABY-MYST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare GABY-MYST SRL (CUI 5186371) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în GABY-MYST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GABY-MYST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GABY-MYST SRL plătitoare de TVA?

Nu, GABY-MYST SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GABY-MYST SRL?

În anul 2023, GABY-MYST SRL a raportat o cifră de afaceri de 47.475 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GABY-MYST SRL?

Firmoscop analizează GABY-MYST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.