Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › POMAREL COM SRL

POMAREL COM SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Sat Mierlău Com. Hidişelu de Sus
CUI 5226964 · J05/520/1994
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire POMAREL COM SRL
CUI 5226964
Nr. Reg. Comerțului J05/520/1994
Sediu Sat Mierlău Com. Hidişelu de Sus, Bihor
Telefon 0259479942

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

POPA MARCEL-GHEORGHE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.02.1994
CAEN4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută POMAREL COM SRL după CUI 5226964 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
53.710 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
-22.138 lei
-49.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-41.2%
Față de sectorpeste 3% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.055 de firme din Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.553 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 10.833 lei20142015: 11.642 lei20152016: 6.414 lei20162017: 20.646 lei20172018: 32.761 lei20182019: 33.128 lei20192020: 30.005 lei20202021: 38.735 lei20212022: 41.925 lei20222023: 39.715 lei20232024: 57.820 lei20242025: 53.710 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 53.710 lei -22.138 lei 1
2024 57.820 lei -14.807 lei 1
2023 39.715 lei -8.619 lei 1
2022 41.925 lei 21.777 lei 1
2021 38.735 lei -783 lei 1
2020 30.005 lei 15.802 lei 1
2019 33.128 lei -14.570 lei 1
2018 32.761 lei -11.164 lei 1
2017 20.646 lei -9.208 lei 1
2016 6.414 lei 16.531 lei 1
2015 11.642 lei -5.742 lei 1
2014 10.833 lei -3.998 lei 1
2013 8.867 lei 2.808 lei 1
2012 19.000 lei 313 lei 1
2011 2.100 lei 310 lei 1
2010 26.684 lei -7.486 lei
2009 -2.677 lei
2008 15.000 lei -1.007 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 256 zile+122 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -41,22%−15,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 589,63%+413,98 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,17×−0,4 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -346,34%−224,04 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -489,63%−413,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 53.710 lei−4.110 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 8,4×+3,62 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,47×+2,5 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 43 zile−18 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -22,24%−3,3 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.597 din 4.730 firme active cu bilanț depus (CAEN 4782)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 12.710 firme active din sector
SectorCAEN 4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru POMAREL COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți POMAREL COM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

POMAREL COM SRL, cu sediul în Sat Mierlău Com. Hidişelu de Sus, are codul unic de înregistrare (CUI) 5226964, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/520/1994. Firma a fost înființată la data de 21 februarie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN 4782).

La ultima verificare, POMAREL COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 53.710 lei și un rezultat net de -22.138 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are POMAREL COM SRL?

POMAREL COM SRL (CUI 5226964) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă POMAREL COM SRL în sectorul său?

POMAREL COM SRL ocupă locul 3.597 din 4.730 firme active cu bilanț depus în CAEN 4782 (Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este POMAREL COM SRL față de firmele din același domeniu?

POMAREL COM SRL este mai veche decât 97% dintre cele 12.710 firme active cu CAEN 4782.

Este POMAREL COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare POMAREL COM SRL (CUI 5226964) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este POMAREL COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, POMAREL COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în POMAREL COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru POMAREL COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este POMAREL COM SRL plătitoare de TVA?

Nu, POMAREL COM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a POMAREL COM SRL?

În anul 2025, POMAREL COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 53.710 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu POMAREL COM SRL?

Firmoscop analizează POMAREL COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.