Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › IMPEX STE. SALAMANDRA SRL

IMPEX STE. SALAMANDRA SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 5329390 · J40/3436/1993
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 184K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IMPEX STE. SALAMANDRA SRL
Cod fiscal (CIF) RO5329390
Nr. Reg. Comerțului J40/3436/1993
Sediu social Bld. Constructorilor nr. 10, bl. G9, sc. B, et. P, ap. 24, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 60509
Telefon 3171601

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ANASTASIU ȘTEFAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.02.1993
CAEN5320 · Alte activități poștale și de curier
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)184.002 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 184.002 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IMPEX STE. SALAMANDRA SRL după CUI 5329390 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2024
269.681 lei
-35.0% vs 2023
Profit net 2024
-237.954 lei
+6.0% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-88.2%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.182 de firme din Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 11,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.326 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-35%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 36.936 lei20132014: 36.093 lei20142015: 25.977 lei20152016: 43.481 lei20162017: 147.081 lei20172018: 151.004 lei20182019: 87.312 lei20192020: 37.390 lei20202021: 39.618 lei20212022: 799.236 lei20222023: 412.362 lei20232024: 269.681 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 269.681 lei -237.954 lei 2
2023 412.362 lei -253.075 lei 2
2022 799.236 lei 200.160 lei 4
2021 39.618 lei -119.150 lei 1
2020 37.390 lei -67.921 lei 1
2019 87.312 lei 18.149 lei 1
2018 151.004 lei 27.569 lei 2
2017 147.081 lei 11.725 lei 1
2016 43.481 lei -23.747 lei 2
2015 25.977 lei -16.872 lei 1
2014 36.093 lei 882 lei 1
2013 36.936 lei -6.043 lei 2
2012 39.023 lei 1.676 lei 2
2011 42.746 lei 3.936 lei 1
2010 38.286 lei 2.319 lei 1
2009 108.941 lei 32.616 lei 1
2008 105.195 lei 19.565 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 962 zile+542 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 123 zile+57 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -88,24%−26,87 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 138,28%+46,48 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,72×−0,37 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -46,31%+2,68 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -36,81%−46,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 134.841 lei−71.340 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,52×−0,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,39×−0,81 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 262 zile+96 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -46,69%−9,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.580 din 5.329 firme active cu bilanț depus (CAEN 5320)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 17.620 firme active din sector
SectorCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IMPEX STE. SALAMANDRA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IMPEX STE. SALAMANDRA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IMPEX STE. SALAMANDRA SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 5329390, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/3436/1993. Firma a fost înființată la data de 15 martie 1994 și are ca obiect principal de activitate Alte activități poștale și de curier (CAEN 5320).

La ultima verificare, IMPEX STE. SALAMANDRA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 184K lei. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 269.681 lei și un rezultat net de -237.954 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IMPEX STE. SALAMANDRA SRL?

IMPEX STE. SALAMANDRA SRL (CUI 5329390) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă IMPEX STE. SALAMANDRA SRL în sectorul său?

IMPEX STE. SALAMANDRA SRL ocupă locul 1.580 din 5.329 firme active cu bilanț depus în CAEN 5320 (Alte activități poștale și de curier), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IMPEX STE. SALAMANDRA SRL față de firmele din același domeniu?

IMPEX STE. SALAMANDRA SRL este mai veche decât 100% dintre cele 17.620 firme active cu CAEN 5320.

Este IMPEX STE. SALAMANDRA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IMPEX STE. SALAMANDRA SRL (CUI 5329390) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IMPEX STE. SALAMANDRA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IMPEX STE. SALAMANDRA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are IMPEX STE. SALAMANDRA SRL datorii la stat?

La ultima verificare, IMPEX STE. SALAMANDRA SRL figura cu restanțe de 184.002 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în IMPEX STE. SALAMANDRA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IMPEX STE. SALAMANDRA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IMPEX STE. SALAMANDRA SRL plătitoare de TVA?

Da, IMPEX STE. SALAMANDRA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IMPEX STE. SALAMANDRA SRL?

În anul 2024, IMPEX STE. SALAMANDRA SRL a raportat o cifră de afaceri de 269.681 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IMPEX STE. SALAMANDRA SRL?

Firmoscop analizează IMPEX STE. SALAMANDRA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.