Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › ION IONESCU SRL

ION IONESCU SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Râmnicu Vâlcea
CUI 5345809 · J38/147/1994
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ION IONESCU SRL
CUI 5345809
Nr. Reg. Comerțului J38/147/1994
Sediu social Str. Căzăneşti nr. 48, Mun. Râmnicu Vâlcea, 240414
Telefon 773080

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

IONESCU ION · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 12.08.2026
CAEN4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ION IONESCU SRL după CUI 5345809 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
1.026.636 lei
-37.0% vs 2024
Profit net 2025
-172.190 lei
-24.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-16.8%
Față de sectorpeste 17% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.004 de firme din Alte transporturi terestre de călători n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,7%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.919 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-37%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.109.188 lei20142015: 2.138.797 lei20152016: 2.048.255 lei20162017: 1.957.998 lei20172018: 1.876.455 lei20182019: 1.804.436 lei20192020: 1.065.043 lei20202021: 789.834 lei20212022: 1.438.575 lei20222023: 1.660.700 lei20232024: 1.641.807 lei20242025: 1.026.636 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.026.636 lei -172.190 lei 5
2024 1.641.807 lei -138.112 lei 10
2023 1.660.700 lei 24.674 lei 14
2022 1.438.575 lei 217.178 lei 15
2021 789.834 lei -98.847 lei
2020 1.065.043 lei 9.284 lei 16
2019 1.804.436 lei 1.390 lei 16
2018 1.876.455 lei 3.333 lei 21
2017 1.957.998 lei 2.895 lei 21
2016 2.048.255 lei 10.490 lei 19
2015 2.138.797 lei 1.698 lei 22
2014 2.109.188 lei 10.600 lei 22
2013 1.928.017 lei -1.048 lei 19
2012 1.915.881 lei -13.222 lei 26
2011 2.104.196 lei 3.000 lei 19
2010 1.802.549 lei -11.842 lei 24
2009 1.865.872 lei 12.018 lei 18
2008 2.035.588 lei 5.767 lei 30

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 32 zile−20 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 87 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -16,77%−8,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 19,13%−8,11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,23×+1,56 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,24×−0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -45,5%−23,51 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -36,95%−20,91 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 81,22%+8,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 205.327 lei+41.146 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,2×+0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3.101,62× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -13,22%−5,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 485 din 6.176 firme active cu bilanț depus (CAEN 4939)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 15.645 firme active din sector
SectorCAEN 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume119
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)74

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 august 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 17.03.1994 → RADIERE din data 12.08.2026
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 17.03.1994
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 17.03.1994 → dizolvare
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 17.03.1994

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ION IONESCU SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ION IONESCU SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ION IONESCU SRL, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 5345809, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J38/147/1994. Firma a fost înființată la data de 17 martie 1994 și are ca obiect principal de activitate Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN 4939).

La ultima verificare, ION IONESCU SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.026.636 lei și un rezultat net de -172.190 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ION IONESCU SRL?

ION IONESCU SRL (CUI 5345809) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă ION IONESCU SRL în sectorul său?

ION IONESCU SRL ocupă locul 485 din 6.176 firme active cu bilanț depus în CAEN 4939 (Alte transporturi terestre de călători n.c.a), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ION IONESCU SRL față de firmele din același domeniu?

ION IONESCU SRL este mai veche decât 99% dintre cele 15.645 firme active cu CAEN 4939.

Este ION IONESCU SRL o firmă activă?

Nu — ION IONESCU SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este ION IONESCU SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare ION IONESCU SRL (CUI 5345809) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în ION IONESCU SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ION IONESCU SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ION IONESCU SRL plătitoare de TVA?

Nu, ION IONESCU SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ION IONESCU SRL?

În anul 2025, ION IONESCU SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.026.636 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ION IONESCU SRL?

Firmoscop analizează ION IONESCU SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.