Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › GAMESMANIA SRL

GAMESMANIA SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Bistriţa
CUI 5352555 · J06/107/1994
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 105K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GAMESMANIA SRL
CUI 5352555
Nr. Reg. Comerțului J06/107/1994
Sediu social Str. Sigmirului nr. 5, Mun. Bistriţa, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 420158
Telefon 0745643770

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

TRIFAN MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.03.1994
CAEN9200 · Activități de jocuri de noroc și pariuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)104.515 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 104.515 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GAMESMANIA SRL după CUI 5352555 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
6.824.181 lei
+23.0% vs 2021
Profit net 2022
1.450.151 lei
+102.8% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă21.3%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 440 de firme din Activități de jocuri de noroc și pariuri care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 10,7%.

Mărime față de sector15 angajați · peste 60% din sector

Mediana sectorului: 8 angajați, din 481 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere. · Profitabilă 15 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 1.705.470 lei20112012: 1.706.516 lei20122013: 1.757.247 lei20132014: 1.618.916 lei20142015: 2.327.592 lei20152016: 4.699.395 lei20162017: 4.581.246 lei20172018: 5.439.335 lei20182019: 6.112.016 lei20192020: 3.879.122 lei20202021: 5.538.609 lei20212022: 6.824.181 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 6.824.181 lei 1.450.151 lei 15
2021 5.538.609 lei 715.236 lei 14
2020 3.879.122 lei 321.939 lei 18
2019 6.112.016 lei 327.290 lei 20
2018 5.439.335 lei 1.587.538 lei 14
2017 4.581.246 lei 1.121.498 lei 10
2016 4.699.395 lei 1.061.024 lei 10
2015 2.327.592 lei 7.096 lei 8
2014 1.618.916 lei 2.152 lei 7
2013 1.757.247 lei 1.599 lei 7
2012 1.706.516 lei 4.183 lei 6
2011 1.705.470 lei 7.784 lei 5
2010 1.371.699 lei 26.781 lei 5
2009 1.047.003 lei 2.234 lei 5
2008 878.376 lei 4.624 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 72 zile+38 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 48 zile+46 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 21,25%+8,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 53,54%+15,35 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,87×−0,75 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,86×+0,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 92,39%+6,7 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 57,71%+4,74 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 62,46%+0,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 454.945 lei+59.330 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,72×−1,38 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7.816,93× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 32,45%+15,3 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 114 din 456 firme active cu bilanț depus (CAEN 9200)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 1.212 firme active din sector
SectorCAEN 9200 · Activități de jocuri de noroc și pariuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume13
Dintre care radiate (închise)8

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GAMESMANIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GAMESMANIA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GAMESMANIA SRL, cu sediul în Mun. Bistriţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 5352555, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J06/107/1994. Firma a fost înființată la data de 18 martie 1994 și are ca obiect principal de activitate Activități de jocuri de noroc și pariuri (CAEN 9200).

La ultima verificare, GAMESMANIA SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 105K lei. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 6.824.181 lei și un rezultat net de 1.450.151 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GAMESMANIA SRL?

GAMESMANIA SRL (CUI 5352555) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă GAMESMANIA SRL în sectorul său?

GAMESMANIA SRL ocupă locul 114 din 456 firme active cu bilanț depus în CAEN 9200 (Activități de jocuri de noroc și pariuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GAMESMANIA SRL față de firmele din același domeniu?

GAMESMANIA SRL este mai veche decât 97% dintre cele 1.212 firme active cu CAEN 9200.

Este GAMESMANIA SRL o firmă activă?

GAMESMANIA SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este GAMESMANIA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GAMESMANIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are GAMESMANIA SRL datorii la stat?

La ultima verificare, GAMESMANIA SRL figura cu restanțe de 104.515 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în GAMESMANIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GAMESMANIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GAMESMANIA SRL plătitoare de TVA?

Nu, GAMESMANIA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GAMESMANIA SRL?

În anul 2022, GAMESMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.824.181 lei și un număr mediu de 15 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GAMESMANIA SRL?

Firmoscop analizează GAMESMANIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.