Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › PINC SERV COM SRL

PINC SERV COM SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 5477770 · J40/5231/1994
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PINC SERV COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO5477770
Nr. Reg. Comerțului J40/5231/1994
Sediu social Str. SOLD. TINA PETRE nr. 9, bl. L38, sc. 2, et. 1, ap. 59, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0722422877

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

VOINEA PETRIŞOR · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.03.1994
CAEN4321 · Lucrări de instalații electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PINC SERV COM SRL după CUI 5477770 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
149.832 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
-13.250 lei
-36.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.8%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 6.685 de firme din Lucrări de instalații electrice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,8%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 52% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.030 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 12.305 lei20142015: 21.096 lei20152016: 27.375 lei20162017: 51.733 lei20172018: 35.945 lei20182019: 22.840 lei20192020: 137.286 lei20202021: 117.124 lei20212022: 97.988 lei20222023: 139.756 lei20232024: 129.018 lei20242025: 149.832 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 149.832 lei -13.250 lei 2
2024 129.018 lei -9.710 lei 2
2023 139.756 lei -6.292 lei 2
2022 97.988 lei 2.671 lei 1
2021 117.124 lei 30.199 lei 1
2020 137.286 lei 66.593 lei 1
2019 22.840 lei -36.039 lei 2
2018 35.945 lei -56.622 lei 2
2017 51.733 lei 20.662 lei 1
2016 27.375 lei 1.587 lei 1
2015 21.096 lei 16.293 lei 1
2014 12.305 lei 5.209 lei 1
2013 13.452 lei -43.807 lei 1
2012 8.252 lei -26.819 lei 1
2011 7.835 lei -8.464 lei
2010 24.488 lei 12.316 lei
2009 20.716 lei -553 lei 2
2008 16.524 lei -15.315 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 230 zile−202 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 67 zile−61 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,84%−1,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 130,34%−89,93 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,77×+0,32 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -18,33%−4,31 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -30,34%+89,93 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 74.916 lei+10.407 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,07×+0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 78,82× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -7,27%−1,16 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.015 din 9.845 firme active cu bilanț depus (CAEN 4321)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 17.108 firme active din sector
SectorCAEN 4321 · Lucrări de instalații electrice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PINC SERV COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PINC SERV COM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PINC SERV COM SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 5477770, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/5231/1994. Firma a fost înființată la data de 11 aprilie 1994 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

La ultima verificare, PINC SERV COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 149.832 lei și un rezultat net de -13.250 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PINC SERV COM SRL?

PINC SERV COM SRL (CUI 5477770) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă PINC SERV COM SRL în sectorul său?

PINC SERV COM SRL ocupă locul 6.015 din 9.845 firme active cu bilanț depus în CAEN 4321 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PINC SERV COM SRL față de firmele din același domeniu?

PINC SERV COM SRL este mai veche decât 98% dintre cele 17.108 firme active cu CAEN 4321.

Este PINC SERV COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PINC SERV COM SRL (CUI 5477770) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PINC SERV COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PINC SERV COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PINC SERV COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PINC SERV COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PINC SERV COM SRL plătitoare de TVA?

Da, PINC SERV COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PINC SERV COM SRL?

În anul 2025, PINC SERV COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 149.832 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PINC SERV COM SRL?

Firmoscop analizează PINC SERV COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.