Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › STEMA SRL

STEMA SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 5480970 · J35/1037/1994
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STEMA SRL
CUI 5480970
Nr. Reg. Comerțului J35/1037/1994
Sediu social Cal. Stan Vidrighin nr. 14-16, Mun. Timişoara
Telefon 0740618300

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

RADU IONICĂ-EUGEN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.04.1994
CAEN4729 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STEMA SRL după CUI 5480970 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2021
180.518 lei
-2.0% vs 2020
Profit net 2021
-12.711 lei
-292.1% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-7.0%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 196.908 lei20102011: 236.307 lei20112012: 191.733 lei20122013: 160.961 lei20132014: 162.474 lei20142015: 215.995 lei20152016: 208.083 lei20162017: 217.302 lei20172018: 249.141 lei20182019: 256.832 lei20192020: 184.411 lei20202021: 180.518 lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 180.518 lei -12.711 lei 1
2020 184.411 lei -3.242 lei 2
2019 256.832 lei 4.002 lei 2
2018 249.141 lei -4.493 lei 2
2017 217.302 lei -4.403 lei 2
2016 208.083 lei 2.734 lei 2
2015 215.995 lei 4.347 lei 3
2014 162.474 lei -15.820 lei 3
2013 160.961 lei -19.664 lei 3
2012 191.733 lei -14.691 lei 3
2011 236.307 lei -844 lei 3
2010 196.908 lei -14.202 lei 3
2009 141.658 lei -14.342 lei 3
2008 164.265 lei -4.668 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 239 zile+22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -7,04%−5,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.609,12%+638,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,06× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -172,96%−144,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.509,12%−638,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 180.518 lei+88.312 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 24,56×+8,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 28,67×+10,9 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -6,07%−5,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 279 din 710 firme active cu bilanț depus (CAEN 4729)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 1.499 firme active din sector
SectorCAEN 4729 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 11.04.1994
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 11.04.1994 → dizolvare
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 11.04.1994

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STEMA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STEMA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STEMA SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 5480970, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1037/1994. Firma a fost înființată la data de 11 aprilie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN 4729).

La ultima verificare, STEMA SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 180.518 lei și un rezultat net de -12.711 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STEMA SRL?

STEMA SRL (CUI 5480970) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă STEMA SRL în sectorul său?

STEMA SRL ocupă locul 279 din 710 firme active cu bilanț depus în CAEN 4729 (Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STEMA SRL față de firmele din același domeniu?

STEMA SRL este mai veche decât 93% dintre cele 1.499 firme active cu CAEN 4729.

Este STEMA SRL o firmă activă?

STEMA SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este STEMA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STEMA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STEMA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STEMA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STEMA SRL plătitoare de TVA?

Nu, STEMA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STEMA SRL?

În anul 2021, STEMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 180.518 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STEMA SRL?

Firmoscop analizează STEMA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.