Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › DAVID & COMPANY SRL

DAVID & COMPANY SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Deva
CUI 5505080 · J1994000419203
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DAVID & COMPANY SRL
CUI 5505080
Nr. Reg. Comerțului J1994000419203
Sediu social Bld. Decebal, bl. 37, ap. 39, Mun. Deva, jud. HUNEDOARA, 330151
Telefon 0254214013

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DAVID RODICA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.04.1994
CAEN1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DAVID & COMPANY SRL după CUI 5505080 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
276.428 lei
+20.0% vs 2024
Profit net 2025
-10.089 lei
-164.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-3.6%
Față de sectorpeste 30% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.816 de firme din Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,6%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 56% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 5.350 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 97.182 lei20142015: 110.695 lei20152016: 85.868 lei20162017: 110.275 lei20172018: 108.265 lei20182019: 115.039 lei20192020: 102.177 lei20202021: 121.898 lei20212022: 147.761 lei20222023: 186.211 lei20232024: 230.444 lei20242025: 276.428 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 276.428 lei -10.089 lei 4
2024 230.444 lei -3.814 lei 4
2023 186.211 lei -15.679 lei 3
2022 147.761 lei -24.920 lei 4
2021 121.898 lei -17.244 lei 4
2020 102.177 lei 2.905 lei 4
2019 115.039 lei -23.780 lei 4
2018 108.265 lei 169 lei 3
2017 110.275 lei 16.916 lei 3
2016 85.868 lei 2.226 lei 2
2015 110.695 lei 10.847 lei 2
2014 97.182 lei 2.457 lei 4
2013 59.574 lei -26.950 lei 2
2012 65.371 lei -19.652 lei 2
2011 77.086 lei -13.102 lei
2010 135.286 lei -1.640 lei 6
2009 89.002 lei -6.067 lei 2
2008 55.462 lei -1.253 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 179 zile−31 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,65%−1,99 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.808,56%+885,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,06×−0,05 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -134,34%−107,78 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.708,56%−885,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 69.107 lei+11.496 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 36,81×+20,76 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 58,37×−15,44 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -2,58%−1,93 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.616 din 7.464 firme active cu bilanț depus (CAEN 1071)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 14.757 firme active din sector
SectorCAEN 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume11
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DAVID & COMPANY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DAVID & COMPANY SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DAVID & COMPANY SRL, cu sediul în Mun. Deva, are codul unic de înregistrare (CUI) 5505080, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994000419203. Firma a fost înființată la data de 15 aprilie 1994 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

La ultima verificare, DAVID & COMPANY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 276.428 lei și un rezultat net de -10.089 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DAVID & COMPANY SRL?

DAVID & COMPANY SRL (CUI 5505080) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă DAVID & COMPANY SRL în sectorul său?

DAVID & COMPANY SRL ocupă locul 3.616 din 7.464 firme active cu bilanț depus în CAEN 1071 (Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DAVID & COMPANY SRL față de firmele din același domeniu?

DAVID & COMPANY SRL este mai veche decât 96% dintre cele 14.757 firme active cu CAEN 1071.

Este DAVID & COMPANY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DAVID & COMPANY SRL (CUI 5505080) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DAVID & COMPANY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DAVID & COMPANY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DAVID & COMPANY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DAVID & COMPANY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DAVID & COMPANY SRL plătitoare de TVA?

Nu, DAVID & COMPANY SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DAVID & COMPANY SRL?

În anul 2025, DAVID & COMPANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 276.428 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DAVID & COMPANY SRL?

Firmoscop analizează DAVID & COMPANY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.