Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › CREMANI IMPEX SRL

CREMANI IMPEX SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 5994350 · J04/969/1994
Atenție sporită Re-verificat · 5 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CREMANI IMPEX SRL
CUI 5994350
Nr. Reg. Comerțului J04/969/1994
Sediu social Str. Stadionului nr. 24, bl. 24, sc. A, et. 7, ap. 24, Mun. Bacău, 600167

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

CREŢU MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 03.09.2024
CAEN1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CREMANI IMPEX SRL după CUI 5994350 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
126.379 lei
+16.0% vs 2022
Profit net 2023
13.517 lei
+241.6% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă10.7%
Față de sectorpeste 78% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 261 de firme din Fabricarea produselor de morărit care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 2,4%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 5% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 305 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 78.862 lei20122013: 107.052 lei20132014: 77.705 lei20142015: 61.295 lei20152016: 85.606 lei20162017: 80.142 lei20172018: 70.747 lei20182019: 136.035 lei20192020: 124.799 lei20202021: 170.286 lei20212022: 109.116 lei20222023: 126.379 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 126.379 lei 13.517 lei 0
2022 109.116 lei 3.957 lei
2021 170.286 lei 25.529 lei
2020 124.799 lei -12.055 lei
2019 136.035 lei 8.937 lei 0
2018 70.747 lei 14.227 lei
2017 80.142 lei 10.652 lei 1
2016 85.606 lei 8.168 lei 2
2015 61.295 lei 20.949 lei
2014 77.705 lei -22.070 lei 2
2013 107.052 lei 7.039 lei 2
2012 78.862 lei 2.464 lei 2
2011 77.571 lei 1.933 lei 2
2010 72.101 lei 6.109 lei
2009 54.959 lei 1.265 lei
2008 48.823 lei 1.812 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 71 zile+21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 145 zile+68 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,7%+7,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 45,78%−2,74 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,18×+0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,84×−0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 46,24%+21,06 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 25,07%+12,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 54,22%+2,74 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,34×−1,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 46,22×+26,69 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile−11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,48%+7,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.766 din 7.462 firme active cu bilanț depus (CAEN 1071)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 14.764 firme active din sector
SectorCAEN 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume53
Dintre care radiate (închise)32

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CREMANI IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CREMANI IMPEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CREMANI IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 5994350, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/969/1994. Firma a fost înființată la data de 1 august 1994 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

La ultima verificare, CREMANI IMPEX SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 126.379 lei și un rezultat net de 13.517 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CREMANI IMPEX SRL?

CREMANI IMPEX SRL (CUI 5994350) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă CREMANI IMPEX SRL în sectorul său?

CREMANI IMPEX SRL ocupă locul 4.766 din 7.462 firme active cu bilanț depus în CAEN 1071 (Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CREMANI IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

CREMANI IMPEX SRL este mai veche decât 95% dintre cele 14.764 firme active cu CAEN 1071.

Este CREMANI IMPEX SRL o firmă activă?

Nu — CREMANI IMPEX SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este CREMANI IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare CREMANI IMPEX SRL (CUI 5994350) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în CREMANI IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CREMANI IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CREMANI IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Nu, CREMANI IMPEX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CREMANI IMPEX SRL?

În anul 2023, CREMANI IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 126.379 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CREMANI IMPEX SRL?

Firmoscop analizează CREMANI IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.