Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › FANNAT SRL

FANNAT SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Mangalia
CUI 6018015 · J1994002616136
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FANNAT SRL
CUI 6018015
Nr. Reg. Comerțului J1994002616136
Sediu social Str. NEGRU VODA nr. 10, bl. T 3, ap. 33, Mun. Mangalia, jud. CONSTANŢA, 905500
Telefon 0751112505

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ȘTEFAN NATALIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.08.1994
CAEN4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FANNAT SRL după CUI 6018015 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
10.368 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
-917 lei
+37.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.8%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 2.549 lei20152016: 10.895 lei20162017: 17.611 lei20172018: 13.471 lei20182019: 12.055 lei20192020: 6.245 lei20202021: 11.189 lei20212022: 12.669 lei20222023: 10.302 lei20232024: 9.036 lei20242025: 10.368 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 10.368 lei -917 lei
2024 9.036 lei -1.460 lei
2023 10.302 lei -78 lei
2022 12.669 lei 166 lei
2021 11.189 lei 462 lei
2020 6.245 lei -3.156 lei
2019 12.055 lei -836 lei
2018 13.471 lei 2.082 lei
2017 17.611 lei -4.483 lei 1
2016 10.895 lei -17.524 lei 1
2015 2.549 lei -2.259 lei 1
2014 0 lei 0 lei
2013 0 lei 0 lei
2012 0 lei -7.538 lei
2011 2.821 lei -306 lei
2010 10.791 lei -261 lei
2009 9.956 lei -138 lei
2008 9.495 lei 971 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.810 zile−240 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,84%+7,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 306,49%+8,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,33× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -5,47%+3,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -206,49%−8,4 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,62×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,64×+0,1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 569 zile−110 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -8,13%+5,78 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.152 din 2.861 firme active cu bilanț depus (CAEN 4779)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 7.812 firme active din sector
SectorCAEN 4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FANNAT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FANNAT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FANNAT SRL, cu sediul în Mun. Mangalia, are codul unic de înregistrare (CUI) 6018015, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994002616136. Firma a fost înființată la data de 5 august 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie (CAEN 4779).

La ultima verificare, FANNAT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.368 lei și un rezultat net de -917 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FANNAT SRL?

FANNAT SRL (CUI 6018015) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă FANNAT SRL în sectorul său?

FANNAT SRL ocupă locul 2.152 din 2.861 firme active cu bilanț depus în CAEN 4779 (Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FANNAT SRL față de firmele din același domeniu?

FANNAT SRL este mai veche decât 98% dintre cele 7.812 firme active cu CAEN 4779.

Este FANNAT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FANNAT SRL (CUI 6018015) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FANNAT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FANNAT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FANNAT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FANNAT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FANNAT SRL plătitoare de TVA?

Nu, FANNAT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FANNAT SRL?

În anul 2025, FANNAT SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.368 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FANNAT SRL?

Firmoscop analizează FANNAT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.