Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › IULEXIM SRL

IULEXIM SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Sat Brădeşti Com. Brădeşti
CUI 6438701 · J16/1742/1994
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IULEXIM SRL
Cod fiscal (CIF) RO6438701
Nr. Reg. Comerțului J16/1742/1994
Sediu social Com. BRĂDEŞTI, Sat Brădeşti Com. Brădeşti, jud. DOLJ, 207105
Telefon 0251444196

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PANDURU IULIANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.11.1994
CAEN1089 · Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IULEXIM SRL după CUI 6438701 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
444.599 lei
-38.0% vs 2024
Profit net 2025
-46.028 lei
+83.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-10.4%
Față de sectorpeste 14% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-38%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 57.485 lei20142015: 38.928 lei20152016: 62.782 lei20162017: 156.547 lei20172018: 267.750 lei20182019: 439.666 lei20192020: 473.310 lei20202021: 518.179 lei20212022: 687.464 lei20222023: 669.912 lei20232024: 711.489 lei20242025: 444.599 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 444.599 lei -46.028 lei 0
2024 711.489 lei -270.471 lei 1
2023 669.912 lei 12.119 lei 2
2022 687.464 lei 62.294 lei 2
2021 518.179 lei -8.948 lei 3
2020 473.310 lei 40.407 lei 2
2019 439.666 lei -56.641 lei 2
2018 267.750 lei 15.535 lei 2
2017 156.547 lei -74.955 lei 2
2016 62.782 lei -98.385 lei 3
2015 38.928 lei -39.540 lei 3
2014 57.485 lei -15.866 lei 6
2013 35.829 lei 211 lei 2
2012 23.505 lei 902 lei 2
2011 26.721 lei 5.989 lei 3
2010 63.896 lei 992 lei 3
2009 47.548 lei -10.684 lei 4
2008 19.109 lei -12.807 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 477 zile+184 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -10,35%+27,66 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.344,18%+631,37 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,07×−0,07 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -106,57%+230,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.244,18%−631,37 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 10,29×+1,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,77×+2,59 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 29 zile−7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -8,91%+18,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 179 din 396 firme active cu bilanț depus (CAEN 1089)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 813 firme active din sector
SectorCAEN 1089 · Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IULEXIM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IULEXIM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IULEXIM SRL, cu sediul în Sat Brădeşti Com. Brădeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 6438701, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J16/1742/1994. Firma a fost înființată la data de 24 noiembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. (CAEN 1089).

La ultima verificare, IULEXIM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 444.599 lei și un rezultat net de -46.028 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IULEXIM SRL?

IULEXIM SRL (CUI 6438701) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă IULEXIM SRL în sectorul său?

IULEXIM SRL ocupă locul 179 din 396 firme active cu bilanț depus în CAEN 1089 (Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IULEXIM SRL față de firmele din același domeniu?

IULEXIM SRL este mai veche decât 96% dintre cele 813 firme active cu CAEN 1089.

Este IULEXIM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IULEXIM SRL (CUI 6438701) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IULEXIM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IULEXIM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IULEXIM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IULEXIM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IULEXIM SRL plătitoare de TVA?

Da, IULEXIM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IULEXIM SRL?

În anul 2025, IULEXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 444.599 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IULEXIM SRL?

Firmoscop analizează IULEXIM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Dolj →

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.