Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › METRO-SERVICE SRL

METRO-SERVICE SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Mun. Tecuci
CUI 6458490 · J17/2752/1994
Atenție sporită Re-verificat · 22 august 2026
InsolvențăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire METRO-SERVICE SRL
CUI 6458490
Nr. Reg. Comerțului J17/2752/1994
Sediu social Str. Popa Şapcă nr. 1, Mun. Tecuci, jud. GALAŢI, 805300
Telefon 0236812151

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

CII JALBĂ RODICA-MAGDALENA · lichidator provizoriuJALBĂ RODICA MAGDALENA · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută METRO-SERVICE SRL după CUI 6458490 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 45/100
Cifră de afaceri 2024
ultimul bilanț
Profit net 2024
0 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 556.310 lei20092010: 454.315 lei20102011: 342.292 lei20112012: 283.833 lei20122013: 721.817 lei20132014: 451.915 lei20142015: 742.465 lei20152016: 842.778 lei20162017: 446.220 lei20172018: 324.569 lei20182019: 155.158 lei20192020: 21.513 lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 0 lei
2023 0 lei
2020 21.513 lei -46.298 lei 1
2019 155.158 lei -44.076 lei 2
2018 324.569 lei -181.742 lei 9
2017 446.220 lei -316.636 lei 9
2016 842.778 lei 179.340 lei 10
2015 742.465 lei 66.338 lei 9
2014 451.915 lei -13.217 lei 8
2013 721.817 lei 166.077 lei
2012 283.833 lei -177.516 lei 6
2011 342.292 lei -113.248 lei 8
2010 454.315 lei -85.850 lei 6
2009 556.310 lei 2.943 lei 10
2008 775.148 lei 1.970 lei 11

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 141,8% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,71× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 0% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -41,8% capitaluri proprii ÷ active totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 8.116 firme active din sector
SectorCAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume60
Dintre care în procedură de insolvență3
Dintre care radiate (închise)56

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 29.11.1994 → este sub incidența Legii nr. 85/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru METRO-SERVICE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți METRO-SERVICE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

METRO-SERVICE SRL, cu sediul în Mun. Tecuci, are codul unic de înregistrare (CUI) 6458490, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J17/2752/1994. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511).

La ultima verificare, METRO-SERVICE SRL figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are METRO-SERVICE SRL?

METRO-SERVICE SRL (CUI 6458490) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 22 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Cât de veche este METRO-SERVICE SRL față de firmele din același domeniu?

METRO-SERVICE SRL este mai veche decât 96% dintre cele 8.116 firme active cu CAEN 2511.

Este METRO-SERVICE SRL o firmă activă?

Nu — METRO-SERVICE SRL figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este METRO-SERVICE SRL în insolvență?

La ultima verificare, METRO-SERVICE SRL (CUI 6458490) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în METRO-SERVICE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru METRO-SERVICE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este METRO-SERVICE SRL plătitoare de TVA?

Nu, METRO-SERVICE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu METRO-SERVICE SRL?

Firmoscop analizează METRO-SERVICE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.