Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › VEDETA-STAR COM SRL

VEDETA-STAR COM SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Mun. Bistriţa
CUI 6510742 · J1994000830064
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VEDETA-STAR COM SRL
CUI 6510742
Nr. Reg. Comerțului J1994000830064
Sediu social Aleea Rotundă nr. 2, sc. B, ap. 2, Mun. Bistriţa, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD
Telefon 0740679432

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

UIVARI MARIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.12.1994
CAEN4933 · Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VEDETA-STAR COM SRL după CUI 6510742 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
7.819 lei
+243.0% vs 2024
Profit net 2025
2.271 lei
+318.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă29.0%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 27.403 lei20142015: 15.431 lei20152016: 538 lei20162017: 10.437 lei20172018: 7.955 lei20182019: 18.413 lei20192020: 5.158 lei20202021: 10.869 lei20212022: 10.514 lei20222023: 4.658 lei20232024: 2.282 lei20242025: 7.819 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 7.819 lei 2.271 lei
2024 2.282 lei -1.038 lei 0
2023 4.658 lei -9.458 lei
2022 10.514 lei -7.816 lei 0
2021 10.869 lei -7.855 lei
2020 5.158 lei 948 lei
2019 18.413 lei 4.078 lei
2018 7.955 lei -4.198 lei
2017 10.437 lei 3.739 lei
2016 538 lei -118 lei
2015 15.431 lei 899 lei
2014 27.403 lei -9.974 lei
2013 25.961 lei -8.351 lei
2012 19.702 lei -282 lei
2011 17.349 lei 0 lei
2010 17.065 lei -1.143 lei
2009 19.560 lei 1.462 lei
2008 17.472 lei 472 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.662 zile−4.006 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 29,04%+74,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.158,05%−3.105,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,09×+0,07 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 73,85%+198,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.058,05%+3.105,97 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,54×−0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 47,34%+78,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 11.745 din 12.807 firme active cu bilanț depus (CAEN 4933)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 48.572 firme active din sector
SectorCAEN 4933 · Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VEDETA-STAR COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VEDETA-STAR COM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VEDETA-STAR COM SRL, cu sediul în Mun. Bistriţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 6510742, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994000830064. Firma a fost înființată la data de 9 decembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN 4933).

La ultima verificare, VEDETA-STAR COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.819 lei și un rezultat net de 2.271 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VEDETA-STAR COM SRL?

VEDETA-STAR COM SRL (CUI 6510742) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă VEDETA-STAR COM SRL în sectorul său?

VEDETA-STAR COM SRL ocupă locul 11.745 din 12.807 firme active cu bilanț depus în CAEN 4933 (Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VEDETA-STAR COM SRL față de firmele din același domeniu?

VEDETA-STAR COM SRL este mai veche decât 100% dintre cele 48.572 firme active cu CAEN 4933.

Este VEDETA-STAR COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VEDETA-STAR COM SRL (CUI 6510742) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VEDETA-STAR COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VEDETA-STAR COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VEDETA-STAR COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VEDETA-STAR COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VEDETA-STAR COM SRL plătitoare de TVA?

Nu, VEDETA-STAR COM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VEDETA-STAR COM SRL?

În anul 2025, VEDETA-STAR COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.819 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VEDETA-STAR COM SRL?

Firmoscop analizează VEDETA-STAR COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Bistrița-Năsăud →

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.