Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › SANTOS PLUS S.R.L.

SANTOS PLUS S.R.L.

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 6514698 · J03/394/2023
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
Dizolvată prin fuziuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SANTOS PLUS S.R.L.
CUI 6514698
Nr. Reg. Comerțului J03/394/2023
Sediu social Str. Banat nr. 2, Birou 77, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ
Telefon 0243231202

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareDIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.04.2024
CAEN4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Dizolvată prin fuziune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SANTOS PLUS S.R.L. după CUI 6514698 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2023
21.018.403 lei
+21.0% vs 2022
Profit net 2023
1.655.479 lei
+16.3% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă7.9%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.957 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 4,3%.

Mărime față de sector16 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 3.031 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital3.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract pe această firmă — a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent. Verifică firma care a preluat-o. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 2.799.030 lei20122013: 2.913.523 lei20132014: 2.806.234 lei20142015: 3.113.122 lei20152016: 4.491.995 lei20162017: 4.741.792 lei20172018: 9.174.092 lei20182019: 12.208.258 lei20192020: 13.714.565 lei20202021: 15.674.913 lei20212022: 17.375.636 lei20222023: 21.018.403 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 21.018.403 lei 1.655.479 lei 16
2022 17.375.636 lei 1.423.673 lei 17
2021 15.674.913 lei 1.246.166 lei 17
2020 13.714.565 lei 885.152 lei 17
2019 12.208.258 lei 759.250 lei 16
2018 9.174.092 lei 546.487 lei 13
2017 4.741.792 lei 271.064 lei 6
2016 4.491.995 lei 373.159 lei 7
2015 3.113.122 lei -187.936 lei 6
2014 2.806.234 lei 45.890 lei 9
2013 2.913.523 lei 55.638 lei 9
2012 2.799.030 lei 7.137 lei 9
2011 2.531.201 lei -24.186 lei 8
2010 2.872.235 lei 2.919 lei 11
2008 4.023.610 lei 27.773 lei 12

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 105 zile+26 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 56 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,88%−0,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 75,34%+16,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,33×−0,37 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,08×+1,64 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 84,63%+30,09 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,69%−1,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 24,44%−16,62 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.313.650 lei+291.554 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,63×−0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,8×−3,37 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 41 zile+11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,99%−0,3 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 197 din 3.255 firme active cu bilanț depus (CAEN 4773)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 4.652 firme active din sector
SectorCAEN 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.04.2024
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/394/2023 → J03/394/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.04.2024 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ialomiţa → Argeş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Slobozia → Municipiul Piteşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J21/799/1994 → J3/394/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Argeş → Ialomiţa
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Piteşti → Municipiul Slobozia
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/394/2023 → J21/799/1994
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.04.2024
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/394/2023 → J03/394/2023

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SANTOS PLUS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SANTOS PLUS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SANTOS PLUS S.R.L., cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 6514698, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/394/2023. Firma a fost înființată la data de 9 decembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate (CAEN 4773).

La ultima verificare, SANTOS PLUS S.R.L. figura ca dizolvată prin fuziune — absorbită de altă firmă, deci fără existență independentă. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 21.018.403 lei și un rezultat net de 1.655.479 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SANTOS PLUS S.R.L.?

SANTOS PLUS S.R.L. (CUI 6514698) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent.

Ce loc ocupă SANTOS PLUS S.R.L. în sectorul său?

SANTOS PLUS S.R.L. ocupă locul 197 din 3.255 firme active cu bilanț depus în CAEN 4773 (Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SANTOS PLUS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SANTOS PLUS S.R.L. este mai veche decât 82% dintre cele 4.652 firme active cu CAEN 4773.

Este SANTOS PLUS S.R.L. o firmă activă?

Nu — SANTOS PLUS S.R.L. a fost absorbită prin fuziune și nu mai există ca firmă independentă la data ultimei verificări.

Este SANTOS PLUS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare SANTOS PLUS S.R.L. (CUI 6514698) figura ca dizolvată prin fuziune, nu în insolvență. Firma a fost absorbită de alta, ceea ce e o operațiune obișnuită de restructurare, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în SANTOS PLUS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SANTOS PLUS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SANTOS PLUS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, SANTOS PLUS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SANTOS PLUS S.R.L.?

În anul 2023, SANTOS PLUS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 21.018.403 lei și un număr mediu de 16 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SANTOS PLUS S.R.L.?

Firmoscop analizează SANTOS PLUS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.