Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › GRAVIOR SERV PROD SRL

GRAVIOR SERV PROD SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu
CUI 6527507 · J02/1631/1994
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GRAVIOR SERV PROD SRL
CUI 6527507
Nr. Reg. Comerțului J02/1631/1994
Sediu Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu, Arad
Telefon 0257230690

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

ANDRA SERGIU · administratorANDRA VIOREL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 08.07.2022
CAEN2041 · Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GRAVIOR SERV PROD SRL după CUI 6527507 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 83/100
Cifră de afaceri 2021
432 lei
-92.0% vs 2020
Profit net 2021
83.461 lei
+2196.7% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă19319.7%
Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-92%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 4.167 lei20102011: 12.733 lei20112012: 5.622 lei20122013: 5.202 lei20132014: 7.048 lei20142015: 8.288 lei20152016: 12.461 lei20162017: 3.279 lei20172018: 11.081 lei20182019: 5.331 lei20192020: 5.575 lei20202021: 432 lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 432 lei 83.461 lei 0
2020 5.575 lei 3.634 lei 0
2019 5.331 lei -3.166 lei 0
2018 11.081 lei 2.398 lei
2017 3.279 lei -1.867 lei
2016 12.461 lei 5.821 lei
2015 8.288 lei 912 lei
2014 7.048 lei 767 lei 0
2013 5.202 lei -523 lei 0
2012 5.622 lei -2.431 lei 0
2011 12.733 lei -263 lei 0
2010 4.167 lei -7.460 lei
2009 4.480 lei -6.051 lei
2008 8.506 lei 1.015 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 5.127 zile+5.097 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 68.039 zile+68.036 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 19.319,68%+19.254,5 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6,7%−23,09 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 14,93×+11,57 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,07×−0,35 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,7%−232,87 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 92,09%−140,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 93,3%+23,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor −3,57 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 1.953,35%+1.741,14 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 201 din 220 firme active cu bilanț depus (CAEN 2041)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 411 firme active din sector
SectorCAEN 2041 · Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GRAVIOR SERV PROD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GRAVIOR SERV PROD SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GRAVIOR SERV PROD SRL, cu sediul în Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu, are codul unic de înregistrare (CUI) 6527507, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/1631/1994. Firma a fost înființată la data de 13 decembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere (CAEN 2041).

La ultima verificare, GRAVIOR SERV PROD SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 432 lei și un rezultat net de 83.461 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GRAVIOR SERV PROD SRL?

GRAVIOR SERV PROD SRL (CUI 6527507) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă GRAVIOR SERV PROD SRL în sectorul său?

GRAVIOR SERV PROD SRL ocupă locul 201 din 220 firme active cu bilanț depus în CAEN 2041 (Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GRAVIOR SERV PROD SRL față de firmele din același domeniu?

GRAVIOR SERV PROD SRL este mai veche decât 93% dintre cele 411 firme active cu CAEN 2041.

Este GRAVIOR SERV PROD SRL o firmă activă?

Nu — GRAVIOR SERV PROD SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este GRAVIOR SERV PROD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare GRAVIOR SERV PROD SRL (CUI 6527507) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în GRAVIOR SERV PROD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GRAVIOR SERV PROD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GRAVIOR SERV PROD SRL plătitoare de TVA?

Nu, GRAVIOR SERV PROD SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GRAVIOR SERV PROD SRL?

În anul 2021, GRAVIOR SERV PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 432 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GRAVIOR SERV PROD SRL?

Firmoscop analizează GRAVIOR SERV PROD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.