Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › HIPERSTAR IMPEX SRL

HIPERSTAR IMPEX SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Sat Gilău Com. Gilău
CUI 6589410 · J12/4150/1994
Atenție sporită Re-verificat · 6 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HIPERSTAR IMPEX SRL
CUI 6589410
Nr. Reg. Comerțului J12/4150/1994
Sediu social Str MUNCII nr. 13, Sat Gilău Com. Gilău, jud. CLUJ, 407310
Telefon 444777

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

SOMAR EXPERT SPRL · lichidator

Identitate

StareRADIERE din data 01.07.2025
CAEN6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HIPERSTAR IMPEX SRL după CUI 6589410 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
154.787 lei
-24.0% vs 2023
Profit net 2024
220.271 lei
+77.3% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă142.3%
Față de sectorpeste 99% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 2.177 de firme din Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.102 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 283.909 lei20132014: 228.944 lei20142015: 214.164 lei20152016: 242.589 lei20162017: 139.262 lei20172018: 135.848 lei20182019: 158.095 lei20192020: 145.752 lei20202021: 160.328 lei20212022: 157.463 lei20222023: 203.484 lei20232024: 154.787 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 154.787 lei 220.271 lei 1
2023 203.484 lei 124.214 lei 1
2022 157.463 lei 80.900 lei 1
2021 160.328 lei 95.643 lei 1
2020 145.752 lei 58.218 lei 1
2019 158.095 lei 426.464 lei 1
2018 135.848 lei 73.419 lei
2017 139.262 lei 64.559 lei
2016 242.589 lei 1.591.026 lei
2015 214.164 lei 126.685 lei
2014 228.944 lei 148.712 lei
2013 283.909 lei 167.832 lei 1
2012 188.202 lei 106.472 lei 1
2011 138.271 lei 75.897 lei
2010 157.110 lei -45.068 lei
2009 194.466 lei 14.771 lei
2008 140.938 lei -6.293 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 140 zile+89 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 610 zile+387 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 142,31%+81,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21,25%+13,95 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,71×−8,99 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,27×+0,19 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,89%+64,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 78,66%+46,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 78,75%−10,58 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 154.787 lei−48.697 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,55× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 99,78%−63,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.089 din 15.933 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 21.835 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HIPERSTAR IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HIPERSTAR IMPEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HIPERSTAR IMPEX SRL, cu sediul în Sat Gilău Com. Gilău, are codul unic de înregistrare (CUI) 6589410, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/4150/1994. Firma a fost înființată la data de 21 decembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, HIPERSTAR IMPEX SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 154.787 lei și un rezultat net de 220.271 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HIPERSTAR IMPEX SRL?

HIPERSTAR IMPEX SRL (CUI 6589410) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă HIPERSTAR IMPEX SRL în sectorul său?

HIPERSTAR IMPEX SRL ocupă locul 9.089 din 15.933 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HIPERSTAR IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

HIPERSTAR IMPEX SRL este mai veche decât 83% dintre cele 21.835 firme active cu CAEN 6820.

Este HIPERSTAR IMPEX SRL o firmă activă?

Nu — HIPERSTAR IMPEX SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este HIPERSTAR IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare HIPERSTAR IMPEX SRL (CUI 6589410) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în HIPERSTAR IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HIPERSTAR IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HIPERSTAR IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Nu, HIPERSTAR IMPEX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HIPERSTAR IMPEX SRL?

În anul 2024, HIPERSTAR IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 154.787 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HIPERSTAR IMPEX SRL?

Firmoscop analizează HIPERSTAR IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.