Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › NEC PLUS ULTRA SRL

NEC PLUS ULTRA SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 6592130 · J17/3151/1994
Atenție sporită Re-verificat · 6 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEC PLUS ULTRA SRL
CUI 6592130
Nr. Reg. Comerțului J17/3151/1994
Sediu social Str. Tudor Vladimirescu nr. 98, Mun. Galaţi, 800167
Telefon 0236478335

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

STAN MIRCEA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 17.04.2026
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEC PLUS ULTRA SRL după CUI 6592130 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
5.000 lei
-26.0% vs 2024
Profit net 2025
-33.192 lei
-413.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-663.8%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 183.352 lei20142015: 222.489 lei20152016: 265.096 lei20162017: 240.880 lei20172018: 247.525 lei20182019: 244.308 lei20192020: 226.693 lei20202021: 166.928 lei20212022: 31.923 lei20222023: 22.269 lei20232024: 6.723 lei20242025: 5.000 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.000 lei -33.192 lei
2024 6.723 lei -6.461 lei
2023 22.269 lei 1.797 lei
2022 31.923 lei -48.645 lei 1
2021 166.928 lei -38.668 lei 2
2020 226.693 lei -13.559 lei 1
2019 244.308 lei 4.313 lei 2
2018 247.525 lei 12.077 lei 2
2017 240.880 lei 26.033 lei 2
2016 265.096 lei 19.181 lei 2
2015 222.489 lei 23.631 lei 1
2014 183.352 lei 15.106 lei 2
2013 181.498 lei -178.684 lei 2
2012 227.720 lei -84.279 lei 3
2011 341.723 lei -90.896 lei 3
2010 596.595 lei -89.163 lei 3
2009 703.032 lei -63.739 lei 3
2008 1.230.740 lei 81.830 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 12.820 zile+2.825 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -663,84%−567,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 32.106,22%+31.670,17 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală −0,23 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -6.068,01%−6.052,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -32.006,22%−31.670,17 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 9,14×+8,98 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -86,91%−37,94 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.234 din 8.199 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 12.916 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume32
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)19

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEC PLUS ULTRA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEC PLUS ULTRA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEC PLUS ULTRA SRL, cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 6592130, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J17/3151/1994. Firma a fost înființată la data de 21 decembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, NEC PLUS ULTRA SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.000 lei și un rezultat net de -33.192 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEC PLUS ULTRA SRL?

NEC PLUS ULTRA SRL (CUI 6592130) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă NEC PLUS ULTRA SRL în sectorul său?

NEC PLUS ULTRA SRL ocupă locul 7.234 din 8.199 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEC PLUS ULTRA SRL față de firmele din același domeniu?

NEC PLUS ULTRA SRL este mai veche decât 96% dintre cele 12.916 firme active cu CAEN 4690.

Este NEC PLUS ULTRA SRL o firmă activă?

Nu — NEC PLUS ULTRA SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este NEC PLUS ULTRA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare NEC PLUS ULTRA SRL (CUI 6592130) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în NEC PLUS ULTRA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEC PLUS ULTRA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEC PLUS ULTRA SRL plătitoare de TVA?

Nu, NEC PLUS ULTRA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEC PLUS ULTRA SRL?

În anul 2025, NEC PLUS ULTRA SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.000 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEC PLUS ULTRA SRL?

Firmoscop analizează NEC PLUS ULTRA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.