Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › MOCANU SORIN SNC

MOCANU SORIN SNC

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Sat Zărneşti Com. Zărneşti
CUI 6676134 · J1994003018100
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MOCANU SORIN SNC
CUI 6676134
Nr. Reg. Comerțului J1994003018100
Sediu social Com. ZARNESTI, Sat Zărneşti Com. Zărneşti, jud. BUZĂU, 127715
Telefon 0722649722

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MOCANU C. SORIN · administratorMOCANU I. DORINA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.12.1994
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MOCANU SORIN SNC după CUI 6676134 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
63.414 lei
+9.0% vs 2024
Profit net 2025
563 lei
+87.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.9%
Față de sectorpeste 41% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 173.487 lei20142015: 194.822 lei20152016: 206.586 lei20162017: 164.058 lei20172018: 135.318 lei20182019: 91.612 lei20192020: 64.910 lei20202021: 71.044 lei20212022: 70.630 lei20222023: 60.476 lei20232024: 57.958 lei20242025: 63.414 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 63.414 lei 563 lei
2024 57.958 lei 300 lei
2023 60.476 lei 1.581 lei
2022 70.630 lei 2.565 lei
2021 71.044 lei -815 lei
2020 64.910 lei -10.775 lei
2019 91.612 lei -8.603 lei
2018 135.318 lei 5.898 lei
2017 164.058 lei -316 lei 1
2016 206.586 lei -804 lei 1
2015 194.822 lei -7.449 lei 1
2014 173.487 lei -18.977 lei 2
2013 216.726 lei -30.633 lei 3
2012 156.442 lei -9.804 lei 3
2011 159.136 lei -15.243 lei 3
2010 199.170 lei -27.938 lei 3
2009 223.497 lei -19.256 lei 2
2008 235.676 lei -11.861 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 151 zile+20 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 31 zile+13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,89%+0,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 133,13%−18,42 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,75×+0,09 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,86%+0,68 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -33,13%+18,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 3,22×−0,99 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,53× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 66 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,13%+0,47 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 33.545 din 47.595 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 91.204 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MOCANU SORIN SNC

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MOCANU SORIN SNC? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MOCANU SORIN SNC, cu sediul în Sat Zărneşti Com. Zărneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 6676134, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994003018100. Firma a fost înființată la data de 30 decembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, MOCANU SORIN SNC figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 63.414 lei și un rezultat net de 563 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MOCANU SORIN SNC?

MOCANU SORIN SNC (CUI 6676134) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MOCANU SORIN SNC în sectorul său?

MOCANU SORIN SNC ocupă locul 33.545 din 47.595 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MOCANU SORIN SNC față de firmele din același domeniu?

MOCANU SORIN SNC este mai veche decât 89% dintre cele 91.204 firme active cu CAEN 4711.

Este MOCANU SORIN SNC o firmă activă?

Da, la ultima verificare MOCANU SORIN SNC (CUI 6676134) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MOCANU SORIN SNC în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MOCANU SORIN SNC nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MOCANU SORIN SNC?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MOCANU SORIN SNC, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MOCANU SORIN SNC plătitoare de TVA?

Nu, MOCANU SORIN SNC nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MOCANU SORIN SNC?

În anul 2025, MOCANU SORIN SNC a raportat o cifră de afaceri de 63.414 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MOCANU SORIN SNC?

Firmoscop analizează MOCANU SORIN SNC pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Buzău →

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.