Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › TANASE STEFAN SCS

TANASE STEFAN SCS

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Mun. Alexandria
CUI 6690350 · J34/946/1994
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TANASE STEFAN SCS
CUI 6690350
Nr. Reg. Comerțului J34/946/1994
Sediu social Str. Dunării nr. 173, bl. 1604, ap. 11, Mun. Alexandria, jud. TELEORMAN, 140065
Telefon 47314387

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

TANASE P. DOINA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.12.1994
CAEN4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TANASE STEFAN SCS după CUI 6690350 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2021
3.458 lei
+65.0% vs 2020
Profit net 2021
-544 lei
+17.8% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-15.7%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 3.308 lei20102011: 1.394 lei20112012: 499 lei20122013: 781 lei20132014: 797 lei20142015: 3.534 lei20152016: 3.463 lei20162017: 3.258 lei20172018: 4.305 lei20182019: 4.001 lei20192020: 2.094 lei20202021: 3.458 lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 3.458 lei -544 lei
2020 2.094 lei -662 lei
2019 4.001 lei 44 lei
2018 4.305 lei -5.993 lei
2017 3.258 lei -4.331 lei
2016 3.463 lei -4.586 lei
2015 3.534 lei 101 lei
2014 797 lei -2.922 lei
2013 781 lei -1.042 lei
2012 499 lei -3.027 lei
2011 1.394 lei -91 lei
2010 3.308 lei -2.085 lei
2009 1.553 lei -1.787 lei
2008 1.880 lei -2.574 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2021). Gratuit, fără cont.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.443 din 1.606 firme active cu bilanț depus (CAEN 4751)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 2.724 firme active din sector
SectorCAEN 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Redenumire: TANASE STEFAN SCS → TANASE STEFAN SOCIETATE IN COMANDITA
  • 13 iulie 2026Redenumire: TANASE STEFAN SOCIETATE IN COMANDITA → TANASE STEFAN SCS
  • 13 iulie 2026Redenumire: TANASE STEFAN SCS → TANASE STEFAN SOCIETATE IN COMANDITA

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TANASE STEFAN SCS

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TANASE STEFAN SCS? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TANASE STEFAN SCS, cu sediul în Mun. Alexandria, are codul unic de înregistrare (CUI) 6690350, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J34/946/1994. Firma a fost înființată la data de 30 decembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate (CAEN 4751).

La ultima verificare, TANASE STEFAN SCS figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 3.458 lei și un rezultat net de -544 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TANASE STEFAN SCS?

TANASE STEFAN SCS (CUI 6690350) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă TANASE STEFAN SCS în sectorul său?

TANASE STEFAN SCS ocupă locul 1.443 din 1.606 firme active cu bilanț depus în CAEN 4751 (Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TANASE STEFAN SCS față de firmele din același domeniu?

TANASE STEFAN SCS este mai veche decât 87% dintre cele 2.724 firme active cu CAEN 4751.

Este TANASE STEFAN SCS o firmă activă?

TANASE STEFAN SCS este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este TANASE STEFAN SCS în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TANASE STEFAN SCS nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TANASE STEFAN SCS?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TANASE STEFAN SCS, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TANASE STEFAN SCS plătitoare de TVA?

Nu, TANASE STEFAN SCS nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TANASE STEFAN SCS?

În anul 2021, TANASE STEFAN SCS a raportat o cifră de afaceri de 3.458 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TANASE STEFAN SCS?

Firmoscop analizează TANASE STEFAN SCS pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Teleorman →

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.