Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ROM SISTERS IMPEX SRL

ROM SISTERS IMPEX SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Orş. Otopeni
CUI 6766415 · J23/227/2001
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROM SISTERS IMPEX SRL
CUI 6766415
Nr. Reg. Comerțului J23/227/2001
Sediu social Str. Crăiţelor nr. 6A, Orş. Otopeni, jud. ILFOV, 75100
Telefon 0744305871

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ILIE ANDREEA-GABRIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.04.2001
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROM SISTERS IMPEX SRL după CUI 6766415 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 78/100
Cifră de afaceri 2024
251.729 lei
-44.0% vs 2023
Profit net 2024
65.893 lei
+357.3% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă26.2%
Față de sectorpeste 68% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 31.078 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 10,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 37.149 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital7.8×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-44%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 79.647 lei20132014: 91.071 lei20142015: 133.496 lei20152016: 147.157 lei20162017: 183.828 lei20172018: 297.835 lei20182019: 369.290 lei20192020: 318.133 lei20202021: 541.410 lei20212022: 598.073 lei20222023: 451.420 lei20232024: 251.729 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 251.729 lei 65.893 lei 1
2023 451.420 lei -25.614 lei 2
2022 598.073 lei -40.047 lei 1
2021 541.410 lei 15.738 lei 2
2020 318.133 lei -63.773 lei 2
2019 369.290 lei 9.539 lei 2
2018 297.835 lei 30.278 lei 1
2017 183.828 lei 54.613 lei 1
2016 147.157 lei 47.428 lei 1
2015 133.496 lei 51.986 lei 1
2014 91.071 lei 22.750 lei 1
2013 79.647 lei -6.111 lei 1
2012 35.788 lei 4.291 lei 1
2011 37.514 lei -23.376 lei 1
2010 59.444 lei -23.185 lei 1
2009 47.231 lei -9.659 lei 1
2008 2.269 lei -13.341 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 329 zile+158 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 212 zile+147 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,18%+31,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 88,64%−33,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,13×+0,31 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 7,8× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 226,49% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 25,73%+40,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 11,36%+33,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 251.729 lei+26.019 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,98×−1,62 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,85×−4,57 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 128 zile+79 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 36,3%+40,76 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 11.278 din 32.084 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 67.220 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Orş. Otopeni
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → INREGISTRAT din data 05.04.2001
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/12750/1994 → J23/227/2001
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 05.04.2001 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Otopeni, Oraş Otopeni → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/227/2001 → J40/12750/1994
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Loc. Otopeni, Oraş Otopeni
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/12750/1994 → J23/227/2001
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Otopeni, Oraş Otopeni → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/227/2001 → J40/12750/1994
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Loc. Otopeni, Oraş Otopeni
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → INREGISTRAT din data 05.04.2001
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/12750/1994 → J23/227/2001

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROM SISTERS IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROM SISTERS IMPEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROM SISTERS IMPEX SRL, cu sediul în Orş. Otopeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 6766415, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/227/2001. Firma a fost înființată la data de 9 ianuarie 1995 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, ROM SISTERS IMPEX SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 251.729 lei și un rezultat net de 65.893 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROM SISTERS IMPEX SRL?

ROM SISTERS IMPEX SRL (CUI 6766415) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă ROM SISTERS IMPEX SRL în sectorul său?

ROM SISTERS IMPEX SRL ocupă locul 11.278 din 32.084 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROM SISTERS IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

ROM SISTERS IMPEX SRL este mai veche decât 98% dintre cele 67.220 firme active cu CAEN 4120.

Este ROM SISTERS IMPEX SRL o firmă activă?

ROM SISTERS IMPEX SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este ROM SISTERS IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROM SISTERS IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROM SISTERS IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROM SISTERS IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROM SISTERS IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Nu, ROM SISTERS IMPEX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROM SISTERS IMPEX SRL?

În anul 2024, ROM SISTERS IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 251.729 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROM SISTERS IMPEX SRL?

Firmoscop analizează ROM SISTERS IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.